Zavrieť

Porady

Pridelenie DIC bez zalozenia zivnosti

Potreboval by som od DU pridelit DIC a pocul som ze je to mozne aj bez zakladania zivnosti. Nema niekto skusenost? Vopred vdaka...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    jasne, že je to možné.....
    napr. pri prenájme nehnuteľností.....
    pri sprostredkovaní......
    pri umeleckej činnosti.....a pod.

    rodrigez je offline (nepripojený) rodrigez

    rodrigez
    dakujem, este sa chcem opytat, staci ked vyplnim ziadost o registraciu, uvediem napr. sprostredkovanie?

    freddy87 je offline (nepripojený) freddy87

    freddy87
    Pokiaľ ide o finančné sprostredkovanie na daňovom úrade treba predložiť aj povolenie od NBS na vykonávanie tejto činnosti

    globalpartner je offline (nepripojený) globalpartner

    globalpartner
    rodrigez Pozri príspevok
    dakujem, este sa chcem opytat, staci ked vyplnim ziadost o registraciu, uvediem napr. sprostredkovanie?
    Treba priložiť konkrétnu zmluvu podľa obč. a lebo obch.zákonnika o sprostredkovaní, o obchodnom zastúpení , o prenájme a pod

    akodalej12 je offline (nepripojený) akodalej12

    akodalej12
    Prijemny dobry den, chcela by som Vas poprosit o radu kedze do februara 2012 sme prenajimali byt a potom najomnicka odisla mi sme nevratili kartu DIC s tym ze sme mali byt v umysle prenajimat dalej kym najdeme noveho najomcu no to sa nam nedarilo a teraz v auguste 2012 sme byt nakoniec predali. Chcem sa spytat co je potrebne pri vrateni DIC karty:
    1.(narp. vypisat nejaky formular?, ci nejaka ziadost?),
    2. ci nam hrozi aj nejaka pokuta? a pokial sme mali karticky DIC dve aj s manzelom kedze byt sme kupovali za slobodna,
    3.ci je potrebne aby sme kartu s DIC vratili kazdy osobne alebo to mozem urobit ja za nas oboch?
    Dakujem Vam za odpoved

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nejde ani tak o kartičky ale musíte ísť osobne zrušiť registráciu daňovníka. Takže každý sám za seba napíše žiadosť o zrušenie - byt ste predali - nemusíte robiť DPFO?.................. a potom chodte aj s kartičkou na DU.
    Alebo to pošlite poštou.

    Pridelenie DIC bez zalozenia zivnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.