Zavrieť

Porady

Poistné konateľa a ročné zúčtovanie dane

Konatelia v r.2005 do augusta platili zdravotné poistné ako SZČO. Poradí mi niekto aký doklad mám od konateľa pýtať k ročnému zúčtovaniu dane o zaplatení poistného? Vydávajú zdravotné poisťovne potvrdenia o zaplatení poistného?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    Magma
    Konatelia v r.2005 do augusta platili zdravotné poistné ako SZČO. Poradí mi niekto aký doklad mám od konateľa pýtať k ročnému zúčtovaniu dane o zaplatení poistného? Vydávajú zdravotné poisťovne potvrdenia o zaplatení poistného?
    Doklad o zaplatení typu: bankový výpis, poštová poukážka alebo príjmový doklad od zdravotnej poisťovni.

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    Maňaska
    Nemal by konateľ urobiť daňové priznanie?
    Ak mal príjmy len podľa §5 zákona o dani z príjmov tak nie.

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    miladenka
    ak by mal iba podla par. 5 - tak by si neplatil ZP sam
    Podľa zákona o zdravotnom poistení bol v období od 1.1. do 31.8.2005 považovaný za SZCO a s tým mal spojené aj povinnosti vyplývajúce zo zákona ohľadom platenia poistného...... z príjmov podľa §5.

    miladenka je offline (nepripojený) miladenka

    miladenka
    myslim si: ak mal v tom obdobi prijem = bol zamestnanec a platil jeho zamestanvatel aj za neho, ak nemal prijmy = bol SZCO a platil 910 sam -- teda ak platil sam = nebol zamestnanec = nemel prijmy podla par. 5

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    miladenka
    myslim si: ak mal v tom obdobi prijem = bol zamestnanec a platil jeho zamestanvatel aj za neho, ak nemal prijmy = bol SZCO a platil 910 sam -- teda ak platil sam = nebol zamestnanec = nemel prijmy podla par. 5
    Problematika rozoberaná v tomto linku:http://www.porada.sk/showthread.php?...ight=konate%B5

    Poistné konateľa a ročné zúčtovanie dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.