Zavrieť

Porady

Fľaky na koži u dieťaťa

Dobrý deň, môjmu synovi sa na koži objavili pred 6 t. fliačky. Najprv sme si mysleli, že je poštípaný, no keď to nemizlo, pozreli sme sa na to bližšie. Prvé 4 fliačky boli maličké, ďalšie dva boli o veľkosti 20 centov a dnes ráno som mu našla nový fľak, ten je už o veľkosti 3 x 3 cm. Kožný nám predpísal kortikoidy (bez akýchkoľvek testov), máme to potierať mesiac a že sa uvidí. Do správy napísal, že je to granuloma annulare. Tie prvé 4 sa mi zdajú byť menšie, ale ten nový veľký fľak ma skutočne už vystrašil. Nebolí ho to, nesvrbí. Často sa sťažuje, že ho bolí brucho, na čo mu obvodná pediatrička nasadila akési 3-dňové tablety, proti parazitom ako mrla, pásomnica atd. Fľaky má na oboch nohách, spredu aj zozadu, nie na chodidlách. Najvyššiu škvrnu má vo výške bedrového kĺbu, v ohybe nohy spredu, v podstate ešte na stehne. Inde fľaky nemá. Neviete, čo by to mohlo byť? Alebo, akému lekárovi mám zájsť, aby ho poriadne vyšetrili?? foto prikladám.
2_uprava.jpg  
1_uprava.jpg  
3_uprava.jpg  
1/1
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Darina1234
ale treba ist znovu
snáď milá osôbka Ingrid Ondruskova
Ak ste z Bratisl. a okolia...dobrá kožná klinika je v Šamoríne, my sme až z Topoľčian a môj manžel tam bol tak 2 roky dozadu, nebolo treba žiadne odporúčanie, iba sa objednať na
presný termín....bol spokojný s prístupom aj s liečbou...keď nič inšie, aspoň si overíte, či
bola dobre stanovená diagnóza....čo je asi najdôležitejšia vec....

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lujza.j
prečo nejdeš k lekárovi?...nechápem

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
maryann.b Pozri príspevok
Asi nečítaš ... bola som aj u pediatra aj u kožného.
Tak sa treba riadiť pediatrom a kožným lekárom a ak nie ste spokojná , tak vymeňte oboch lekárov a dajte dieťa vyšetriť inému kožnému a nech to posúdi. Ale si myslím, že na všetko treba čas ...zo dňa na deň sa to asi nevylieči .Treba nasadiť ten správny liek,niekedy to dlho trvá.
Rozhodne treba komunikovať s lekárom a nie na nete .

Estetic je offline (nepripojený) Estetic

Estetic
Vyzerá to ako Granuloma anulare.Základné vyšetrenie by mal spraviť pediater,hlavne so zameraním na zápalové ložiská v krku,či vôbec v organizme,ale u Vás by som sa zamerala na tráviaci systém.Len to sú záležitosti mesiacov,nie dní.

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety
maryann.b Pozri príspevok
Dobrý deň, môjmu synovi sa na koži objavili pred 6 t. fliačky. Najprv sme si mysleli, že je poštípaný, no keď to nemizlo, pozreli sme sa na to bližšie. Prvé 4 fliačky boli maličké, ďalšie dva boli o veľkosti 20 centov a dnes ráno som mu našla nový fľak, ten je už o veľkosti 3 x 3 cm. Kožný nám predpísal kortikoidy (bez akýchkoľvek testov), máme to potierať mesiac a že sa uvidí. Do správy napísal, že je to granuloma annulare. Tie prvé 4 sa mi zdajú byť menšie, ale ten nový veľký fľak ma skutočne už vystrašil. Nebolí ho to, nesvrbí. Často sa sťažuje, že ho bolí brucho, na čo mu obvodná pediatrička nasadila akési 3-dňové tablety, proti parazitom ako mrla, pásomnica atd. Fľaky má na oboch nohách, spredu aj zozadu, nie na chodidlách. Najvyššiu škvrnu má vo výške bedrového kĺbu, v ohybe nohy spredu, v podstate ešte na stehne. Inde fľaky nemá. Neviete, čo by to mohlo byť? Alebo, akému lekárovi mám zájsť, aby ho poriadne vyšetrili?? foto prikladám.
A nemáte ísť na kontrolu?

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lujza.j
Zita5 Pozri príspevok
Tak sa treba riadiť pediatrom a kožným lekárom a ak nie ste spokojná , tak vymeňte oboch lekárov a dajte dieťa vyšetriť inému kožnému a nech to posúdi. Ale si myslím, že na všetko treba čas ...zo dňa na deň sa to asi nevylieči .Treba nasadiť ten správny liek,niekedy to dlho trvá.
Rozhodne treba komunikovať s lekárom a nie na nete .
veľmi správne....

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety
Estetic Pozri príspevok
Vyzerá to ako Granuloma anulare..
Veď toto aj diagnostikovali.

maryann.b je offline (nepripojený) maryann.b

maryann.b
Tweety Pozri príspevok
Veď toto aj diagnostikovali.
Ďakujem za všetky odpovede. Najprv poprosím pediatričku o odber a rozbor krvi, no a následne pôjdeme na kontrolu kožnému. trochu ste ma upokojili. Aj keď v strehu zostávam ...

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.