Zavrieť

Porady

Predaj tovaru bez vyskladnenia v predajni

Ahojte

Prosím Vás je potrebné zaevidovať na sklad predajne tovar ktorý hneď od dodávateľa sa premiestni k odberateľovi? Sme stavebniny a kúpili tovar od dodávateľa ktorý sme nevyskladnili u nás v predajni ale hneď odniesli k nášmu odberateľovi. Musíme tovar prijať na skladové karty a potom odpísať alebo netreba? V účtovníctve vediem pre uvedený tovar zvlášť analityku.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ja takýto tovar účtujem len cez tovar na ceste 139, alebo materiál na ceste 119, teda bez skladovej karty.
    Na DF sa napíše číslo OF - ktorou sa takýto nákup vyfakturuje odberateľovi.

    junior78 je offline (nepripojený) junior78

    junior78
    Ďakujem

    účtujem so spôsobom B. Sklad máme zvlášť a nemáme prepojený s účtovným softvérom, len porovnávame stav na sklade a v účtovníctve + inventarizácie robíme.
    Podľa toho čo ste písala by som zaúčtoval tovar na 504+iná analityka a pri predaji 604+iná analityka. +aj faktúry by som označil ako uvádzate. Takto môžem presne oddeliť tovar aj pri kúpe aj pri predaji

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    správne, tiež by som to takto robila.
    junior78 Pozri príspevok
    Ďakujem

    účtujem so spôsobom B. Sklad máme zvlášť a nemáme prepojený s účtovným softvérom, len porovnávame stav na sklade a v účtovníctve + inventarizácie robíme.
    Podľa toho čo ste písala by som zaúčtoval tovar na 504+iná analityka a pri predaji 604+iná analityka. +aj faktúry by som označil ako uvádzate. Takto môžem presne oddeliť tovar aj pri kúpe aj pri predaji

    Predaj tovaru bez vyskladnenia v predajni

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.