Zavrieť

Porady

sprostredkovateľská činnosť v oblasti stravovania

Zdravím Vás kolegovia, vem mi niekto poradiť kde o akú živnosť ide:- "sprostredkovateľská činnosť v oblasti stravovania" a čo zahŕňa, lebo nemôžem to nájsť v zozname voľných ani viazaných živnosti.
Má to nejakú súvislosť so stravovacími poukážkami? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Ada9 Pozri príspevok
    Zdravím Vás kolegovia, vem mi niekto poradiť kde o akú živnosť ide:- "sprostredkovateľská činnosť v oblasti stravovania" a čo zahŕňa, lebo nemôžem to nájsť v zozname voľných ani viazaných živnosti.
    Má to nejakú súvislosť so stravovacími poukážkami? Ďakujem

    sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb

    Možno ponúkaš stravovacie lístky firmám

    Ada9 je offline (nepripojený) Ada9

    vediem účtovníctvo pre firmy ...viac Ada9
    Ide o to, že naša firma ako predajňa potravín prijíma SP ako platbu od zákazníkov a tie mi potom odovzdávame späť na výkup kde nám zo sumy SP ako poplatok zrazia 5%.
    Preto sa majiteľ zaujímal o to či je možné tieto SP ktoré prijmeme od zákazníka vymeniť za peniaze u iného podnikateľa, ktorý ich potom použije pre svojich zamestnancov. A potom ak by toto bolo možné akým spôsobom prevod urobiť - podľa mňa vystaviť fa bez dph.

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    podla mna sa nejedna o sprostredkovanie v oblasti stravovania ale o obchodovanie s ceninami

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    blavaciko Pozri príspevok
    podla mna sa nejedna o sprostredkovanie v oblasti stravovania ale o obchodovanie s ceninami
    Takže predsa len ako píšem už na začiatku sprostredkovateľská činnosť.

    Ada9 je offline (nepripojený) Ada9

    vediem účtovníctvo pre firmy ...viac Ada9
    takže ak by sme takto chceli postupovať museli by sme mať v predmete podnikania aj sprostredkovanie v oblasti stravovania aj keď ide vlastne len o výmenu SP za peniaze? Je ešte nejaký dôvod prečo by sme to nemohli robiť? Zaujímavé je to pre nás len z hľadiska šetrenia na provízii 5%, ktoré nám fakturuje spoločnosť , ktorá SP vykupuje.

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    nie je to sprostredkovanie v oblasti stravovania! sprostredkovanie znamena ze najdem dve osoby, ktore uzatvoria urcity obchod...

    Ada9 je offline (nepripojený) Ada9

    vediem účtovníctvo pre firmy ...viac Ada9
    takže ,ak by som to mala uzatvoriť, neporušujem žiaden predpis ak si vymením SP za peniaze s iným podnikateľom, teda nie s firmou, ktorá ich vykupuje?

    sprostredkovateľská činnosť v oblasti stravovania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.