Zavrieť

Porady

Hroziaca vypoveď od zamestnávateľa poukončený MD?.....ake práva ma zamestnanec ?

AHOJTE PORAĎÁCI! Poprosim Vás o radu respektívne informáciu. Od r. 2001 pracujem v staveb. firme, na prac.pozícií účtovníčka ( nie mzdová ale PU / , v r.2009 so nastúpila na MD, počas tejto doby sa udiali menšie zmeny, podiel jedného spoločníka odkúpil druhý , a tak sa stal výhradným spoločníkom firmy. Ako zástup na moju prac. pozíciu nastúpila jeho madželka. Dňa 06.10.2012 mi končí MD, a ja sa obáva že mi dá výpoveď a jeho manželka vo firme ostane pracovať. Aké má zamestnaváteľ voči mne povinnosti / viem že mám nárok na dovolenku počas mojej MD ale akú časť? / taktiež odstupne v akej výške. PZ mám samozrejme na dobu neurčitu. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    V prvom rade ty mas povinnost najneskor mesiac pred nastupom pisomne oznamit zamestnavatelovi nastup spat do prace po RD (dufam, ze tuto povinnost si si splnila).
    Zamestnavatel je potom povinny ta prijat na povodne pracovne miesto, to, ze sa menili spolocnici nemeni nic na tom, kedze firma je stale ta ista.
    Vypocitat narok na dovolenku sa da len po zadani presnych udajov o zaciatku a konci materskej dovolenky a tvojho rocneho naroku na dovolenku.
    O odstupnom sa da hovorit az v pripade, ze dostanes vypoved, podla akeho paragrafu ju dostanes a kedy ju dostanes (Zakonnik prace sa ma menit v tomto smere).

    Hroziaca vypoveď od zamestnávateľa poukončený MD?.....ake práva ma zamestnanec ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.