Zavrieť

Porady

letenky

Na budúci rok by som chcela ísť na dovolenku na vlastnú päsť. Ubytovanie nie je problém, ale neviem si poradiť s letenkou. Konkrétne by som chcela ísť na ostrov Santorini, ale klasické lety sú príliš drahé. Rozmýšľam, že tam lietajú aj cestovky, dá sa kúpiť letenka aj u nich? Má niekto nejakú skúsenosť? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vladismenko je offline (nepripojený) vladismenko

    vladismenko
    Myslím, že keď chceš letieť takto, neobjednáva sa to dopredu, ale počkáš si na letisku, či nebudú voľné miesta na naplnenie lietadla.
    Cestovky si objednajú lietadlo a do neho predávajú letenky, keď už zostáva menej času do odletu, začnú ponúkať last minute, poprípade super last minute - to je ale všetko v rámci aj ubytovania. A ceny sú oveľa lacnejśie.
    Ak aj potom ostane voľné miesto a bude potrebné naplniť lietadlo, môžeš to skúsiť.

    foresterbig je offline (nepripojený) foresterbig

    foresterbig
    Má to jeden háčik a to že naše CK sú tak leknavé a neschopné že niesu schopné tak pružne reagovať a aktualne meniť ponuku a naplnenie už opisovaného zájazdu resp.lietadla.Skúšal som to pred pár rokmi aj tak že som bol na tom letisku pri stánku Saturu a strávil som tam niekolko hodín a nič sa nedialo.
    Personál ktorí pracuje s týmito udajmi nieje finančne zainteresovaný na takomto predaji a tým pádom na to kašlú a radšej to nechajú prepadnúť a nezaplnia to.Nemám toto z vlastnej hlavy ale priamo od pracovníčky v CK.
    Ďalej internetový predaj cez víkendy nefunguje alebo presnejšie sa neaktulizuje,prečo to si domyslí asi každý sám.Taktiež moja skúsenosť a to s tohoto roka,keď som si objednal zájazd a následne mi prišlo na email potvrdenie a tým pádom v normálnej spoločnosti chápané aj záväzné plnenie,opak bol pravdou a to v pondelok mi prišla sms že vo vami vybratom termíne už niesu volné miesta,CK nebola ani schopná mi zatelefonovať a ospravedlniť sa.
    No tak cestujte zo Slovenskými CK niekde.
    ahoj, ja lietam cez jednu cestovku individuálne a oni vedia spraviť fajn ponuky, som spokojný s prístupom aj cenami...len tak som si kukol ich rezervačný systém a na február vyšla spiatočná letenka z Viedne na Santorini 278 €, ak si zariadiš ubytko na ostrove, tak by to celkom šlo...
    Naposledy upravil arizona : 21.09.12 at 04:57 Dôvod: vymazanie reklamy!!!!

    foresterbig je offline (nepripojený) foresterbig

    foresterbig
    Internotový online predajca zájazov Travel.sk vystupuje ako Cestovná agentúra ale po zlej skúsenosti s ich predajom som presvedčený že ani zďaleka nesplňuje atribúty tohoto mena.Po objednávke a následnom potvrdení emailom na nasledujúci pracovný deň mi neboli schopný alebo ochotný ani zatelefonovať a ospravedlniť sa že objednávku niesu schopný plniť a vybavyli to jednou SMSkou ako puberťáci.
    Po objednaní bolo zbytočné si niečo plánovať a potom sa tešiť z rodinou že sa ide na dovolenku,prišlo sklamanie a preto nič čo vám táto CA garantuje neberte vážne je to iba hra o zákaznika ale tentokrát prehral Travel.sk.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.