Zavrieť

Porady

Štrak v rezorte školstva

účtovník
Aký máte názor na štrajk v rezorte školstva dňa 13. septembra 2012?
Naposledy upravil muška7 : 10.09.12 at 14:09
Usporiadat
muška7 muška7

muška7 je offline (nepripojený) muška7

účtovník
Pardón štrajk...nie štrak
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
logomania logomania

logomania je offline (nepripojený) logomania

UŽ VČERA BOLO NESKORO!
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

muška7 Pozri príspevok
Aký máte názor na štrajk v rezorte školstva dňa 13. septembra 2012?
A Ty?
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

,že sa deti potešia ak zostanú doma...

a štrajkovať treba zasadne vždy v piatok ,alebo v pondelok !

Aj každý týždeň ,keď treba...
0 0
muška7 muška7

muška7 je offline (nepripojený) muška7

účtovník
No neviem, neviem, keby ľudia mali každý pondelok, prípadne piatok neplatené voľno...
0 0
muška7 muška7

muška7 je offline (nepripojený) muška7

účtovník
No neviem, neviem, keby ľudia mali každý pondelok, prípadne piatok neplatené voľno...samozrejme tí, ktorí sa do štrajku zapoja.
Naposledy upravil muška7 : 10.09.12 at 14:08
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

muška7 Pozri príspevok
No neviem, neviem, keby ľudia mali každý pondelok, prípadne piatok neplatené voľno...samozrejme tí, ktorí sa do štrajku zapoja.
Však tak chcel aj Igorko Matovič, a bude za ten svoj návrh bojovať aj v parlamente...
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Štrajk je nátlaková akcia,kde sa tlačí na zamestnávateľa aby uvoĺnil pre zamestnancov nejaké peniaze navyše,prip.iné požitky,
podmienkou štrajku je ten nátlak,to znamená,že sa preruší práca na dobu dokiaľ sa neuzavrie nejaká dohoda medzi vyššie menovanými,pričom sa musí konať rýchlo,nakoĺko každou minutou ked sa nepracuje zamestnávateľ prichádza o svoj zisk,prip.má aj iné škody...

Aký má zmysel štrajkovať v ŠKOLSTVE,kde neučasť na pracovnom výkone /vyučovaní/ vyhovuje všetkým zúčastneným
a nikto o nič neprichádza ,mi nie je jasné.
0 0
janka1710 janka1710

janka1710 je offline (nepripojený) janka1710

akože nikto o nič neprichádza a čo učitelia.......tí prichádzajú o mzdu........musia zaplatiť do zdravotnej poisťovne.......až tak zase veľa nechcú.........ide o 10%.......je jasné, že v tom prípade zamestnavateľ neprišiel o nič ešte zarobil,lebo jeden deň im nezaplatil......som za štrajk .......ľudia si až vtedy uvedomia, ak tie mladšie deti nebudú mať kam dať.......
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Ja by som svojej učiteľke matiky a iným UČITEĽOM dal aj zo svojho, ale iným tzv "učiteľom" do ruky lopatu, (radšej nie moju lebo by aj tú zlomili), je to cynické asi dostanem neužitočné, ale akých si odborníkov a morálne charaktery vychovali (politici, vysokí úradníci) také platy majú. Najprv nech si vyčistia svoje rady, potom budú mať všetci úctu a ocenenie, .
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
muška7 Pozri príspevok
Aký máte názor na štrajk v rezorte školstva dňa 13. septembra 2012?
Keby si čítala pozornejšie všetky témy ......snáď by si aj postrehla ....

http://www.porada.sk/t176405-protest...ml#post2142026




....a štrajk ????.......nedaj sa vysmiať ........................
0 0
smutko smutko

smutko je offline (nepripojený) smutko

Na to, že odrobia 5-6 hodín denne, 2 mesiace prázdnin, cez školský rok raz také prázdniny, raz také volno- majú až dosť. Nech radšej pridajú tím, ktorí zarábajú minimálnu mzdu.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
smutko Pozri príspevok
Na to, že odrobia 5-6 hodín denne, 2 mesiace prázdnin, cez školský rok raz také prázdniny, raz také volno- majú až dosť. Nech radšej pridajú tím, ktorí zarábajú minimálnu mzdu.
Takých čo sú ochotný robiť za minimálnu mzdu by som ešte dobre utasal po tých sprostých hlavách.taký si nezaslúži nič iné.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

220870 Pozri príspevok
Takých čo sú ochotný robiť za minimálnu mzdu by som ešte dobre utasal po tých sprostých hlavách.taký si nezaslúži nič iné.
Nie každý podnikateľ robí v stavebníctve kde výkaz výmer znesie všetko a investor je solventný že má z čoho zaplatiť. sú aj také výroby napriek tomu že sú potrebné nie ocenené že neostáva iné len minimálna mzda pri danom stupni vzdelania a schopnosti chápať zadané úlohy pridavač k miešačke nemôže brať toľko ako ako obsluha betonárne že?
0 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
pavol54 Pozri príspevok
Ja by som svojej učiteľke matiky a iným UČITEĽOM dal aj zo svojho, ale iným tzv "učiteľom" do ruky lopatu, (radšej nie moju lebo by aj tú zlomili), je to cynické asi dostanem neužitočné, ale akých si odborníkov a morálne charaktery vychovali (politici, vysokí úradníci) také platy majú. Najprv nech si vyčistia svoje rady, potom budú mať všetci úctu a ocenenie, .
a čo robili pri výchove tých "morálnych charakterov" RODIČIA ? Ako ich máme vychovať my? Učitelia sa môžu hoci aj pretrhnúť (a to nehovorím o ich úbohých, priam nulových právomociach), ak je raz dieťa doma vychovávané opačne...
Teraz som triedna ôsmakom a mám ich štvrtý rok, od piateho ročníka. Minule mi kolegyňa povedala "tí tvoji už sú slušnejší, poprosia, poďakujú, vidno, že si urobila kus roboty" - najprv pocit blaženosti a radosť z pochvaly, potom som sa zhrozila. Preboha, to kam sme sa dostali? Že sa teším z toho ako z úspechu, lebo sa mi podarilo vycepovať veľké decká, aby sa správali ako slušní ľudia?
To mala byť predsa samozrejmosť už pred nástupom do školy!!! (teraz sa už teším, ako nejaký znalec školstva napíše, že ich to mali naučiť učiteľky v škôlke )
Myslím, že na vine je spoločenská situácia, skvelá demokracia, ktorá úspešne smeruje do...
Jasné, že vyššie platy nám nevyčarujú úctu a uznanie, ale pomohlo by viac peňazí do školstva + význam vzdelania + právomoci a ochrana učiteľov + zodpovednosť rodičov...
5 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
A ešte niečo o Čaplovičovom brnkaní na city:

Pozor na učiteľov! Pozor na hyeny!
Milí učitelia, iba obyčajné hyeny a chrapúni by chceli zvýšenie platov za každú cenu. Aj na úkor invalidov, dôchodcov, či dokonca bezbranných detí!
„Neviem, odkiaľ to mám zobrať. Od invalidov? Od dôchodcov. Od detí? Nie,“ odzneli slová pána Čaploviča v dnešnom SME...
Hm, možno sa mýlim a je to len taká blbosť, ale všimli ste si, aké skupiny na potenciálne ukrátenie odzneli? Invalidi, dôchodcovia, deti. Dosť zvláštny výber... až sa človeku zdá, že nie celkom náhodný... Lebo ak by učitelia chceli „okradnúť“ invalidov, dôchodcov, či deti (nechápem, prečo nepovedal siroty, bolo by to ešte silnejšie), teda ak by učitelia chceli dostať viac peňazí na úkor týchto spomenutých, boli by v očiach verejnosti (a dosť pravdepodobne aj v očiach samých seba) obyčajnými hyenami!
Lenže predstavme si, že by tá veta znela:
„Neviem, odkiaľ to mám zobrať. Od poslancov? Od vrcholného manažmentu štátnych podnikov? Od sudcov? Nie,“ vyhlásil Čaplovič s tým, že nájsť peniaze bude veľmi ťažké.
...hm...uvažujem nad tým, kto je vlastne v danej situácii tou skutočnou hyenou ...


Dávid Králik, piatok 14. septembra 2012 09:50
1 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

ivuliatko Pozri príspevok
a čo robili pri výchove tých "morálnych charakterov" RODIČIA ? Ako ich máme vychovať my? Učitelia sa môžu hoci aj pretrhnúť (a to nehovorím o ich úbohých, priam nulových právomociach), ak je raz dieťa doma vychovávané opačne...
Teraz som triedna ôsmakom a mám ich štvrtý rok, od piateho ročníka. Minule mi kolegyňa povedala "tí tvoji už sú slušnejší, poprosia, poďakujú, vidno, že si urobila kus roboty" - najprv pocit blaženosti a radosť z pochvaly, potom som sa zhrozila. Preboha, to kam sme sa dostali? Že sa teším z toho ako z úspechu, lebo sa mi podarilo vycepovať veľké decká, aby sa správali ako slušní ľudia?
To mala byť predsa samozrejmosť už pred nástupom do školy!!! (teraz sa už teším, ako nejaký znalec školstva napíše, že ich to mali naučiť učiteľky v škôlke )
Myslím, že na vine je spoločenská situácia, skvelá demokracia, ktorá úspešne smeruje do...
Jasné, že vyššie platy nám nevyčarujú úctu a uznanie, ale pomohlo by viac peňazí do školstva + význam vzdelania + právomoci a ochrana učiteľov + zodpovednosť rodičov...
Ja som nepovedal že ten alebo tá, sú zodpovední len sami si znížili kredit tým že medzi nimi sú aj neschopní a neschopní zacvičiť s rodičmi neschopnými vychovávať deti. Je pravda že aj riaditeľom sa stal nominant niekoho za niečo. škoda že nie sú povinné stretávky po x rokoch aby sa videlo kto je aký, aby sa videl ten odraz ako hlboko sa komu
vyrylo to pero vedomostí do mozgu závity
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

ivuliatko Pozri príspevok
a čo robili pri výchove tých "morálnych charakterov" RODIČIA ? Ako ich máme vychovať my? Učitelia sa môžu hoci aj pretrhnúť (a to nehovorím o ich úbohých, priam nulových právomociach), ak je raz dieťa doma vychovávané opačne...
Teraz som triedna ôsmakom a mám ich štvrtý rok, od piateho ročníka. Minule mi kolegyňa povedala "tí tvoji už sú slušnejší, poprosia, poďakujú, vidno, že si urobila kus roboty" - najprv pocit blaženosti a radosť z pochvaly, potom som sa zhrozila. Preboha, to kam sme sa dostali? Že sa teším z toho ako z úspechu, lebo sa mi podarilo vycepovať veľké decká, aby sa správali ako slušní ľudia?
To mala byť predsa samozrejmosť už pred nástupom do školy!!! (teraz sa už teším, ako nejaký znalec školstva napíše, že ich to mali naučiť učiteľky v škôlke )


Myslím, že na vine je spoločenská situácia, skvelá demokracia, ktorá úspešne smeruje do...
Jasné, že vyššie platy nám nevyčarujú úctu a uznanie, ale pomohlo by viac peňazí do školstva + význam vzdelania + právomoci a ochrana učiteľov + zodpovednosť rodičov...

podla mna je to uspech,ale takych ucitelov ako si ty je tak tretina,poznal som takych co podporovali sikanu,co uprednostnovali deti z tzv lepsich rodin,ktory nedavali moralny vzor,neucili kvalitne a mozno si nezasluzia ani tolko co maju,kvalitny ucitelia si zasluzia zvysenie platov-ale uznavam je sakramensky tazke urcit objektivne kriteria na urcenie kvalit pedagoga,tak aby sa dali objektivne kategorizovat,co sa tyka kvality ucitelov bohuzial platy nic nevyriesia,presvecili sme sa na priklade sudcov,vraj ked budu lepsie zaplateny,budu menej korumpovatelny,aj su zaplateny a kvalita ich vykonu isla este aj dole-ale co sa tyka investicii do skolstva,ano treba vytvorit kvalitnejsie podmienky z rezerv vo vnutri systemu,treba riesit ochranu ucitelov pred agresivitou ziakov a rodicov a mnohe ine problemy aj v strukture vzdelavaania.
Naposledy upravil trisestri : 15.09.12 at 11:24
0 0
Marian93 Marian93

Marian93 je offline (nepripojený) Marian93

V Máji som vyštudoval Obchodnú Akadémiu a myslím si, že je to presne tak, ako to popisujú niektorí ľudia v tomto fóre. Celoplošný štrajk učiteľov je síce fajn, stand up for what's right, ale je to veľmi komplikované oceňovať učiteľov. Plne súhlasím, aby učitelia mali plat o 10, aj 20% vyšší, no nie každý si to zaslúži. Mal som niekoľkých učiteľov angličtiny, napríklad, jednému by som dal z vlastného vrecka viac, ale ostatným nie. Je to tak, a nikto to nezmení, pretože zvýšime plat jazykárom o 20%? Špičkový učiteľ, ktorý sa stará, robí niečo naviac dostane tak isto pridané ako ten, ktorý si odsedí 45 minút a pôjde preč s vedomím, že možno sa tí "moji" niečo naučili.
2 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Všade sa nájdu zamestnanci lepší i horší, výnimoční i neprofesionálni. Aj v školstve to tak bolo odjakživa, a predsa postoj spoločnosti k pedagógom a vzdelaniu nebol taký negatívny ako v súčasnosti. To, že časť učiteľov si nezaslúži vyššie ohodnotenie, nemôže byť dôvodom, aby školstvo bolo na chvoste záujmu a finančný prídel medzi 4 - 5% HDP.
Cieľ školskej reformy sa podľa mňa dá vyjadriť vetou, ktorú povedala nedávno kolegyňa matikárka na predmetovej komisii: "NIEKTO CHCE, ABY SLOVENSKÝ NÁROD OSPROSTEL."

Médiá (ako zvyčajne) prezentovali štrajk v školstve tak, že do popredia stavajú a zdôrazňujú zvýšenie platov, čo samozrejme vyvoláva negatívne reakcie.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať