Zavrieť

Porady

RAID 1-mirroring

duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Ahojte, už mam nervy v kybli. Mam 2 kusy 1TB diskov zapojenych ako RAID 1-mirroring v BIOSe. Mam to na fotografie. Včera som tam chcel pridať dalšie a odopiera mi to upravy.

Niekde som sa dočítal, že to vobec nie je dobra volba, lebo po odpojení jedneho disku nenajdem udaje na tom pripojenom. A že uplne najlepšie riešenie je mirroring priamo cez w7 - softwerový RAID 1 (mam w7 64 bit): http://extrawindows.cnews.cz/comment/13244
Poradte mi prosím. Dik.
Usporiadat
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

RADI 1 - mirror - OS posiela na oba HDD kompletné dáta súčasne. Ak odpojíš jeden - OS sa snaží splniť podmienku RAID 1 - zrkadlenia a hľadá ten druhý disk (ktorý tam nie je) - akcia sa nevykoná!
Musíš preto zrušiť RAID, aby si sa dostal k údajom na HDD.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Zle som sa vyjadril.
1. vytvoril som si RAID pole- tzv-RAID 1, to bolo včera
2. dnes mi tam nejdu pridať subory
čo mam robiť, aby sa tam dali prihrať subory?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Skús si prelúskať
http://www.pcworld.com/businesscente...n_your_pc.html
(použi Translator - možno na niečo prídeš)
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
misoft Pozri príspevok
Skús si prelúskať
http://www.pcworld.com/businesscente...n_your_pc.html
(použi Translator - možno na niečo prídeš)
No už to nechcvem riešiť biosom. Ide to vo win7. Fotky su na inom disku, zrušil som RAID pole v BIOSe a vytvoril som to cez w7 podla navodu:
http://extrawindows.cnews.cz/comment/13244

A už tam ladujem fotografie.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft


No vidíš - poradil si si.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
misoft Pozri príspevok

No vidíš - poradil si si.
No zatial to fachčí, ale som zvedavy, či to pojde aj zajtra. Teda či mi priamo tam pojde pridavať fotografie a mazať čo nechcem. RAID 1 vyrobeny v BIOSe štrajkoval, že vraje potrebujem nejake prístupove prava.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Takže opäť ten isty problem. Viete mi s tym niekto pomôcť?
Neda sa mi do RAID (písmeno J) pridavať žiadne subory.
stop.jpg  
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Nuž a v sprave uložnych zariadení ma čaka takato sprava
stop_2.jpg  
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

nepomôže? http://technet.microsoft.com/cs-cz/l...8%28v=ws.10%29
0 0
pistik71 pistik71

pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

To vypada skor na to, ze niektory s tych diskov je chybny. Stiahni si HD Tune a v zalozke Health pozri ci tam nemas nejake chyby. Inac, lepsie je spravit raid hardverovo, aj ked cez Win je to jednoduchsie. Ked ti pri hardverovom raide vypadne disk, tak ti to za normalnych okolnosti ide dalej (ked mas miror, ide ten disk co je ok, ten chybny sa nepouziva, ale pri starte by na to mal upozornit bios - aj ked lacne radice to mozu robit vselijako). A ked mas raid cez Win, tak ked ti vypadne jeden disk, tak ti to nemusi vzdy chodit korektne. Navyse data pri zapise sa nezapisuju sucasne tak ako pri hardverovom, takze sa to obcas (po vypadkoch el.) rozsynchronizuje. Navyse ak by to bol systemovy disk, tak ti system pri poruche disku 0 nenabehne, musis rucne upravit systemovy config.

Kazdopadne ale pretestuj disky.
2 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
pistik71 Pozri príspevok
To vypada skor na to, ze niektory s tych diskov je chybny. Stiahni si HD Tune a v zalozke Health pozri ci tam nemas nejake chyby. Inac, lepsie je spravit raid hardverovo, aj ked cez Win je to jednoduchsie. Ked ti pri hardverovom raide vypadne disk, tak ti to za normalnych okolnosti ide dalej (ked mas miror, ide ten disk co je ok, ten chybny sa nepouziva, ale pri starte by na to mal upozornit bios - aj ked lacne radice to mozu robit vselijako). A ked mas raid cez Win, tak ked ti vypadne jeden disk, tak ti to nemusi vzdy chodit korektne. Navyse data pri zapise sa nezapisuju sucasne tak ako pri hardverovom, takze sa to obcas (po vypadkoch el.) rozsynchronizuje. Navyse ak by to bol systemovy disk, tak ti system pri poruche disku 0 nenabehne, musis rucne upravit systemovy config.

Kazdopadne ale pretestuj disky.
Ja som na jednom z tych diskov mal donedavna system. Niečo sa mi stalo, a vedel som sa dostat iba do nudzoveho režimu. Maš pravdu, otestujem disk. Ešte je v zaruke 1 rok.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
pistik71 Pozri príspevok
Inac, lepsie je spravit raid hardverovo, aj ked cez Win je to jednoduchsie. Ked ti pri hardverovom raide vypadne disk, tak ti to za normalnych okolnosti ide dalej (ked mas miror, ide ten disk co je ok, ten chybny sa nepouziva, ale pri starte by na to mal upozornit bios - aj ked lacne radice to mozu robit vselijako). A ked mas raid cez Win, tak ked ti vypadne jeden disk, tak ti to nemusi vzdy chodit korektne.
To rozhodne urobím. Mam PCIe kartu od iTec s tymto radičom: http://www.jmicron.com/Product_JMB363.htm
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Takže nič, 0 bodov. Nič tam nie je vadne. Ešte som objavil HDD regenerator, ten ak najde chybny sektor, udajne ho vie aj opraviť.
http://www.abstradrome.com/hdd.html
0 0
pistik71 pistik71

pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

Skus este toto:
Start > Run "cmd"
napis--> diskpart
napis--> list volume
napis--> select volume #
napis--> attributes disk clear readonly

potom vyjdi z diskpart, chod v cmd na disk ktory je chraneny a spusti
x:\>attrib -r /s /d
(X je ten disk)

A ked zapojis len jeden disk, tak ti to ide OK?
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
pistik71 Pozri príspevok
Skus este toto:
Start > Run "cmd"
napis--> diskpart
napis--> list volume
napis--> select volume #
napis--> attributes disk clear readonly

potom vyjdi z diskpart, chod v cmd na disk ktory je chraneny a spusti
x:\>attrib -r /s /d
(X je ten disk)

A ked zapojis len jeden disk, tak ti to ide OK?
čo to je za príkazy? Čo to akože robí?

Skušal som ten HDD regenerator 2011. Ma viac volieb. Čo som sa dočítal, tak vie opraviť chybne sektory. Ale trvalo by to 2 tyždne pri stale zapnutom PC. Takže to iba skenujem na bad sektory. Až to niečo take najde, vytlačím protokol a bežím s dokladom o kupe do alzy. Nech si to tam riešia.
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

duves Pozri príspevok
čo to je za príkazy? Čo to akože robí?
Jáj, ďalší klikač vo windowsoch.
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

A Ty sa chceš na aute voziť, alebo ho stále študovať a špŕtať sa v ňom?
Je rozdiel medzi koníčkom a bežnou "spotrebou".
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

A RAID je na bežné vozenie ? Čo je na fotkách také dôležité, aby boli mirrorované? Nestačilo by urobiť raz za čas backup ?
Vyskúša niečo, čo stiahol z webu, dočítal sa, že vraj to niečo dokáže a už s reportom beží do alzy reklamovať. Hm, takých milujem...
No a keď koníček, tak nech študuje.

Dnes je takých IT odborníkov plná pr.el!
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
bodliak Pozri príspevok
A RAID je na bežné vozenie ? Čo je na fotkách také dôležité, aby boli mirrorované? Nestačilo by urobiť raz za čas backup ?
Vyskúša niečo, čo stiahol z webu, dočítal sa, že vraj to niečo dokáže a už s reportom beží do alzy reklamovať. Hm, takých milujem...
No a keď koníček, tak nech študuje.

Dnes je takých IT odborníkov plná pr.el!
No prečo to potrebujem mať online zalohovane, tak to pochopí každy, čo robí s fotografiami. Ak stratím zdrojove subory RAW, tak mi nepomôže ani taký odborník ako si ty. A že ty si velky macher, o tom aj vrabce čvirikaju.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
pistik71 Pozri príspevok
Skus este toto:
Start > Run "cmd"
napis--> diskpart
napis--> list volume
napis--> select volume #
napis--> attributes disk clear readonly

potom vyjdi z diskpart, chod v cmd na disk ktory je chraneny a spusti
x:\>attrib -r /s /d
(X je ten disk)

A ked zapojis len jeden disk, tak ti to ide OK?
No mohol si predsa pridať komentar, že je to aktivácia zrkadlového zväzku.
http://technet.microsoft.com/cs-cz/l...9%28v=ws.10%29
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať