Zavrieť

Porady

Vstupna lekarska prehliadka a § 72 ZP

Dobrý deň,
obraciam sa na Vás s prosbou o radu. Zamestnanec nastúpil do zamestnania 3.9.2012, 4.9.2012 absolvoval vstupnú lekársku prehliadku, a potom sa vrátil do práce a odpracoval zvyšok pracovnej zmeny. Od 5.9.2012 už nenastúpil a kedže neospravedlnil svoju neprítomnosť, spoločnosť ruší pracovný pomer podľa §72 ZP v skúšobnej dobe. Vstupná lekárska prehliadka bude uhradená na základe faktúry od PZS. Moja otázka znie:
"Môžem mu hodnotu vstupnej lekárskej prehliadky zraziť z dosiahnutej mzdy?"
Doteraz čítam iba o tom, že náklady znáša zamestnávateľ, ale čo v takomto prípade, som zatiaľ nenašla.
Ďakujem za odpoveď a prajem Vám pekný deň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jazmy je offline (nepripojený) jazmy

    jazmy
    áno, súhlasím. Asi som najlepšie neformulovala moju otázku. Hľadám spôsob, ako to dostať späť, alebo čo sa s tým dá urobiť.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    jazmy Pozri príspevok
    áno, súhlasím. Asi som najlepšie neformulovala moju otázku. Hľadám spôsob, ako to dostať späť, alebo čo sa s tým dá urobiť.
    Nic sa s tym neda robit, vstupnu LP plati zamestnavatel a a zamestnanec ma pravo pocas skusobnej doby ukoncit PP kedykolvek.
    Zial, riziko podnikania.

    Vstupna lekarska prehliadka a § 72 ZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.