Zavrieť

Porady

Likvidácia obalov?

Ahojte, neviem ako presne nazvať túto tému, tak opíšem o čo sa jedná. Veľkoobchodne nakupujem kávu a následne ju maloobchodne predávam koncovému zákazníkovi, poprípade firmám. S balením nemám nič spoločné. Dnes som ale dostal takýto mail:

Vážená spoločnosť,

naša spoločnosť pôsobí od roku 2005 v SR ako oprávnená organizácia zabezpečujúca svojim klientom plnenie povinností vyplývajúcich zo zákona č. 119/2010 Z.z. o obaloch.

V zmysle tohto zákona je každý dovozca výrobkov v obaloch a každý výrobca výrobkov v obaloch (ďalej len „povinná osoba“) povinný zaregistrovať sa do Registra povinných osôb vedenom na Ministerstve životného prostredia SR.

Cieľom registrácie je centrálne sledovanie plnenia povinností vyplývajúcich z predmetného zákona v SR, najmä zabezpečovanie zberu a zhodnotenia odpadov z obalov, ktoré uviedla každá povinná osoba na trh v SR. Tieto povinnosti môže plniť každá povinná osoba aj mandátnou formou prostredníctvom našej oprávnenej organizácie.

V nadväznosti na to, že Vaša spoločnosť doposiaľ nefiguruje v Registri povinných osôb na MŽP SR a neplnenie týchto povinností je monitorované aj Slovenskou inšpekciou životného prostredia, dovoľujeme si Vám ako oprávnená organizácia ponúknuť prevzatie Vašich zákonných povinnosti našou spoločnosťou.

V prípade Vášho záujmu alebo akýchkoľvek otázok spojených s touto problematikou nás môžete kontaktovať telefonicky 02/502 44 485, 274 alebo emailom na lrs@lrs.sk , info@lrs.sk


- Čo s tým? Mne žiadne obaly nezostávajú, keďže s kávou samotnou nemanipulujem. Nviete aká to je organizácia a či to nieje niečo na štýl SOZA a pod.? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    snáď milá osôbka Ingrid Ondruskova
    Ja som pracovala ešte nedávno vo firme, ktorá dováža tovar zo zahraničia a posledné 3 roky sme spolupracovali s menovanou firmou-Limit recykl.Slovakia-podstata bola taká, že sme doviezli kozmetický tovar v papierových škatuliach, ja som to vyhodnotila, že sumár toho kartónu
    v ktorom boli výrobky vážil za kvartál napr. 400 kg tento údaj som poslala na LRC, a oni nám poslali faktúru /za kvartál to bola celkom malá suma tuším 15,-EUR/...že oni tie obaly /papier/ akože zhodnotili, je to v podstate celoštátna buzerácia samozrejme pod rúškom EÚ, podobne neuznávam platiť rec.fond za práčku, televízor a pod. ale keď chce mať firma /dovozca/ pokoj, tak sa zapojí do tejto absurdnej hry.....
    Samozrejme zvlášť som musela vyhodnotiť sumár hodnôt váh plastových fliaš, v ktorom boli napr. šampóny a postup bol podobný ako v prípade papiera...pointa je, že keď sa dostanú výrobky do obehu, spotrebiteľ minie šampón a zahodí tú plastovú fľašu a akože zamorí Slovensko odpadom....atď...
    Naposledy upravil Ingrid Ondruskova : 18.09.12 at 16:41
    snáď milá osôbka Ingrid Ondruskova
    na ich stránke www.lrs.sk je pekne napísané koho sa uvedená buzerácia týka, možno
    by bolo vhodné to s nimi prekonzultovať, čo a ako ...čo firma, to iné parametre...

    treba aj preštudovať stránku www.recfond.sk

    Dantess je offline (nepripojený) Dantess

    Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac Dantess
    Ďakujem za info, tak im budem musieť napísať... No otočím to aspoň vo svoj prospech a budem sa hrať na ekologickú firmu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.