Zavrieť

Porady

Hydroizolácia pod schodiskom

Zdravím Vás, potrebujem poradiť, betonoval som deku spolu so schodiskom a ako si pri tom zhone som si na druhy deň všimiol ze som zabudol dať hydroizoláciu( lepenku) pod prvy schodik na prvom podlaží.

Myslíte že by mohla prenikať tade vlhkosť?

Už rozmyšlam nad tým že ich podložím a prepíli a vložím ipu alebo použiť tekutú hydro, navrtať diery a urobiť injektáž?

Dík za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    scame je offline (nepripojený) scame

    scame
    Nad terenom. Prve podlazie je 1,2 metra nad zemou. Musel som zdvihat nakolko islo o mokvavý pozemok. pod schodiskom je zaklad, teda predpokladam ze vsetku vodu by bral ako spongia a nasledne by sa tahala vlhkost po schodoch

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    uz tak vysoko ta voda vzlinat nebude, takze by som nedal ziadnu izolaciu. ale kvoli dobremu pocitu mozes navrtat a nieco tam nainjektovat. tym podrezavanim skor nieco pokazis ako pomozes.

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    bohužiaľ bude to vzlínať, tá injektáž je nutná, dookola bude navrstvená hydroizolácia, polystyrén, fólie a poter s vrchnou podlahou, táto skladba nepustí ani paru...ten schod je pre vlhkosť ideálny most...

    scame je offline (nepripojený) scame

    scame
    lapejko aku hydroizoláciu použiť na injektáž? vieš o niečom dostupnom? Ešte som premýšlal ze by som natrel cele schodište tekutou lepenkou, vtedy by sa už vlhkost nemala kde dostať. ci?

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    lepenka na toto nie je vhodná,chráni proti vlhkosti zvrchu, nie zospodu, existujú na to výrobky Sikkaton s pochybným účinkom na náter alebo injektáž alebo niečo od PCI... Vyvŕtať pár dier, navlhčiť a nastriekať niektorý overený prípravok, referencie zohnať od špecializovaných firiem.

    scame je offline (nepripojený) scame

    scame
    Ďakujem za radu, pci mi odporučil aj stav. dozor, konkretne pci seccoral 2k
    Naposledy upravil scame : 25.09.12 at 06:17 Dôvod: preklep

    scame je offline (nepripojený) scame

    scame
    Takže schod som rozbil zbíjačkou, podložil lepenkou a zabetónoval nanovo.

    Celkovo mi to zabralo 3 hodinky...

    Ďakujem za rady....

    Hydroizolácia pod schodiskom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.