Zavrieť

Porady

Určenie ceny neplatcu DPH na Slovensku za nákup s DPH z Anglicka

Zdravím, potrebujem poradiť. Neplatca DPH nakupuje tovar z Anglicka aj s DPH. Ako má postupovať pri tvorbe svojej ceny za predaj. Má si okrem svojho rabatu nahodiť aj DPH? A ako je to s DPH - má nárok na vrátenie DPH z Anglicka, ak nakupujúci na Slovensku nie je platcom DPH?
Vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zlatka.b je offline (nepripojený) zlatka.b

    zlatka.b
    Cena tovaru z anglicka vrátane dane je nákupná cena, ktorá vstupuje do nákladov. Nákupná cena + rabat = predajná cena. Slovenská dph sa nepočíta. Nárok na vrátenie anglickej dph nie je. Ak však dovoz tovaru presiahne hodnotu podľa zákona, treba sa registrovať ako platca dph § 7 zákona :
    (1) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, alebo právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, nadobúda v tuzemsku tovar z iného členského štátu, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred nadobudnutím tovaru, ktorým celková hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov dosiahne v kalendárnom roku 13 941,45 eura.

    Aja75 je offline (nepripojený) Aja75

    Aja75
    Ďakujem za odpoveď. Ja som si to tiež tak myslela, len som si to potrebovala overiť. Zatiaľ som s tým nerobila. Ešte raz vďaka

    stoporko je offline (nepripojený) stoporko

    stoporko
    Ahojte,

    takže ak tomu rozumiem správne (mám podobný prípad ako auto/ka témy) - dodávateľ z EU mi dodal tovar, na faktúre rozpísal ceny bez DPH a uviedol aká bola u nich DPH. Do Pohody zapíšem cenu tovaru bez DPH a dám na to danú DPH. Pri prijímaní tovaru na sklad dám DPH na nákup, no 0% DPH na predaj (lebo nie som platca dane a DPH sme už v podstate zaplatili v inom štáte pri platbe faktúry). Je to tak správne?

    Určenie ceny neplatcu DPH na Slovensku za nákup s DPH z Anglicka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.