Zavrieť

Porady

dĺžka poistenia v nezamestnanosti

Dobrý deň poraďáci, potrebovala by som poradiť ako sa počíta doba poistenia v nezamestnanosti? Ide mi o to, či čas, keď som bola na PN a OČR sa odpočítava z počtu dní poistenia v nezamestnanosti. Totiž po 8 rokoch v jednej firme sa idem stať nezamestnanou. Keď si napočítam dni od 1.9.2009 do 30.9.2012 výjde mi viac ako tých požadovaných 1050 dní v posledných troch rokoch, kedy mám byť poistená, ale keď si odpočítam PN a OČR už tam klesnem na 992 dní poistenia v nezamestnanosti. Budem dostávať podporu 4 alebo 6 mesiacov? Na výpočet podpory budú brať do úvahy VZ / počet dní poistenia(992) a z toho 50% x počet kalend.dní? Poviem pravdu, mám z toho riadny guláš.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    Podporu budeš dostávať 6 mesiacov..
    Denný VZ : spočítaš hrubé príjmy za posledné dva roky a vydelíš /730 - počet dní, kedy sa neplatilo poistné, t.z. PN, očr../.. a z toho 50 percent je tvoj denný VZ..

    wieninger je offline (nepripojený) wieninger

    wieninger
    Akurát som začala pozerať §140 v zákone o soc.poistení. Je to tam pekne rozpísané, kedy nie si povinná platiť poistenie. Ďakujem za odpoveď ewita888. aspoň som sa utvrdila. Trochu ma už zmiatli informácie na stránke UPSVaR.

    dĺžka poistenia v nezamestnanosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.