Zavrieť

Porady

štátny zamestnanec a mandátna zmluva

Dobrý deň, obraciam sa na Vás s prosbou o pomoc. Som štátny zamestnanec v stálej štátnej službe. Popri zamestnaní by som rád niečo privyrobil, ako realitný maklér, kde by som podpísal tzv. mandátnu zmluvu. Podotýkam, že moje pracovné zaradenie v štátnej službe v žiadnom smere nesúvisí s činnosťou predaja nehnuteľností. Môžem si vlastne takto privyrobiť? ďakujem za cenné odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    alan11 Pozri príspevok
    Dobrý deň, obraciam sa na Vás s prosbou o pomoc. Som štátny zamestnanec v stálej štátnej službe. Popri zamestnaní by som rád niečo privyrobil, ako realitný maklér, kde by som podpísal tzv. mandátnu zmluvu. Podotýkam, že moje pracovné zaradenie v štátnej službe v žiadnom smere nesúvisí s činnosťou predaja nehnuteľností. Môžem si vlastne takto privyrobiť? ďakujem za cenné odpovede.
    dá sa a dá sa aj na dohodu.

    len pozn. mimo: po ukončení zdaňovacieho obdobia si vypýtaj z úradu kde pracuješ potvrdenie o zdaniteľných príjmoch a urob si sám daňové priznanie

    alan11 je offline (nepripojený) alan11

    alan11
    ďakujem za odpoveď, ktorý § a ods. zákona o štátnej službe to umožňuje? a podľa zákona o štátnej službe, by som to mal aj nahlásiť na služobný úrad? Vopred vďaka.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    alan11 Pozri príspevok
    ďakujem za odpoveď, ktorý § a ods. zákona o štátnej službe to umožňuje? a podľa zákona o štátnej službe, by som to mal aj nahlásiť na služobný úrad? Vopred vďaka.
    zakon uvadza co nesmies - pozri § 61
    povinnosti su v § 60

    alan11 je offline (nepripojený) alan11

    alan11
    Dobrý večer, vie mi niekto poradiť, akou formou by som mal oznámiť môjmu služobnému úradu, že popri zamestnaní si privyrábam, ako realitný maklér? S nemenovanou realitkou mám mandátnu zmluvu. vďaka za odpovede.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    alan11 Pozri príspevok
    Dobrý večer, vie mi niekto poradiť, akou formou by som mal oznámiť môjmu služobnému úradu, že popri zamestnaní si privyrábam, ako realitný maklér? S nemenovanou realitkou mám mandátnu zmluvu. vďaka za odpovede.
    ústava:
    čl. 2

    (3) Každý môže konať, čo nie je zákonom zakázané, a nikoho nemožno nútiť, aby konal niečo, čo zákon neukladá.


    ak ti teda zákon neukladá povinnosť oznámiť, že si privyrábaš, tak nie je dôvod oznamovať
    a ako písal srska vyššie, daňové priznanie si urob sám

    štátny zamestnanec a mandátna zmluva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.