Zavrieť

Porady

pracovná cesta zamestnanca

Dobrý deň, chcem sa opýtať, ako správne vypočítať náhradu stravného zamestnancovi pri pracovnej ceste, na ktorú bol vyslaný na vozidle zamestnávateľa dňa 20. 08 2012. PC začala na Slovensku o 05:00. O 08:00 prekročil hranice do ČR, o 09:00 prekročil hranicu do Rakúska. V ten istý deň sa vracal a hranicu z Rakúska do ČR prekročil o 12:00, potom hranicu do SR o 13:00. Na Slovensku bol do 18:00 kedy opäť prekročil hranice do ČR a o 19:00 hranice do Rakúska. V Rakúsku ostal až do nasledujúceho dňa do 09:00. Do SR prišiel 21.08.2012 o 10:00 a PC ukončil v mieste bydliska o 12:00. Nie je mi jasné, či má nárok aj na stravné za čas strávený na Slovensku, alebo iba v Rakúsku. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    romy16 Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcem sa opýtať, ako správne vypočítať náhradu stravného zamestnancovi pri pracovnej ceste, na ktorú bol vyslaný na vozidle zamestnávateľa dňa 20. 08 2012. PC začala na Slovensku o 05:00. O 08:00 prekročil hranice do ČR, o 09:00 prekročil hranicu do Rakúska. V ten istý deň sa vracal a hranicu z Rakúska do ČR prekročil o 12:00, potom hranicu do SR o 13:00. Na Slovensku bol do 18:00 kedy opäť prekročil hranice do ČR a o 19:00 hranice do Rakúska. V Rakúsku ostal až do nasledujúceho dňa do 09:00. Do SR prišiel 21.08.2012 o 10:00 a PC ukončil v mieste bydliska o 12:00. Nie je mi jasné, či má nárok aj na stravné za čas strávený na Slovensku, alebo iba v Rakúsku. Ďakujem.
    Áno má. V ten deň mu trvala pracovná cesta na SK spolu 8 hodín (ráno 3 hodiny, poobede 5 hodín), takže má nárok na 4 3,80 EUR (časové pásmo 5-12 hodín).

    V druhý deň už nemal nárok na stravné za tuzemskú cestu, lebo bol na SK len 2 hodiny.
    Naposledy upravil Chobot : 27.09.12 at 06:49

    romy16 je offline (nepripojený) romy16

    romy16
    ďakujem veľmi pekne za odpoveď, len ešte sa chcem opýtať, prečo píšete že má nárok na 4 eurá. Jedná sa ešte o august, nemal by dostať len 3,80 za tuzemskú PC?

    Erislava je offline (nepripojený) Erislava

    Erislava
    Ja by som tie diéty na SK dala len 3,80 € - opatrenie o zvýšení vyšlo 20.08.2012, ale podľa § 8 ods 1 Zákona 283/2002 sa zvýšené sumy náhrad počítajú od 01.09.2012.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    romy16 Pozri príspevok
    ďakujem veľmi pekne za odpoveď, len ešte sa chcem opýtať, prečo píšete že má nárok na 4 eurá. Jedná sa ešte o august, nemal by dostať len 3,80 za tuzemskú PC?
    Áno, máš pravdu, je to len 3,80 EUR. Nevšimol som si, že cesta bola v auguste.

    romy16 je offline (nepripojený) romy16

    romy16
    Dobrý deň,
    potrebujem sa uistiť,či som dobre vypočítala stravné za pracovnú cestu. V jeden prac.deň trvala PC na Slovensku 9 hodín, v Maďarsku 9 hodín, v Rakúsku 4 hodiny.
    Výpočet: Slovensko: 4 EUR
    Maďarsko: 39 EUR
    Rakúsko: -
    stravné SPOLU: 43 EUR.
    Mám to správne?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    romy16 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    potrebujem sa uistiť,či som dobre vypočítala stravné za pracovnú cestu. V jeden prac.deň trvala PC na Slovensku 9 hodín, v Maďarsku 9 hodín, v Rakúsku 4 hodiny.
    Výpočet: Slovensko: 4 EUR
    Maďarsko: 39 EUR
    Rakúsko: -
    stravné SPOLU: 43 EUR.
    Mám to správne?
    Máš.

    pracovná cesta zamestnanca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.