Zavrieť

Porady

Kto môže učiť?

Dobrý deň,
chcem sa opýtať na viacero otázok, prosím, odpovedzte alebo poraďte:

Problematika: Mám vyštudovaný odbor Slovenský jazyk a literatúra Mgr. štúdium na Filozofickej fakulte ukončené s červeným diplomom a rektorským vyznamenaním.
V súčasnosti som učiteľom na základnej škole, kde slovenčinu učím. Nemám pedagogické štúdium, ani DPŠ.
Otázky: 1. je potrebné si DPŠ dorobiť?
2. čo je pravdy na tom, že mať červený diplom = v budúcnosti 1.kvalifikačná skúška
3. chcem si robiť malý doktorandský titul (PhDr. alebo PaedDr.), avšak neviem, ktorý z uvedených mi škola udelí (som zapísaný naň na tento rok). Otázkou je, či v prípade, že budem mať PaedDr. titul je potrebné vykonávať DPŠ, alebo či sa to nejako vykompenzuje? alebo ide o nepríbuzné štúdiá (paedDr/PhDr. a DPŠ).
4. Malý doktorát = 1. kvalifikačná skúška?
5. Ak mám malý doktorát a teraz som začal 1.rok učiť, kedy sa dostanem do vyššej platovej triedy?

Ďakujem za cenné odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tezaurus je offline (nepripojený) Tezaurus

    dobra otazka Tezaurus
    1. ano
    2. nič btw. kvalifikacna skuska uz velmi davno neexistuje
    3. nie
    4. nie
    5. nikdy

    Ak spravis rigoroznu skusku a obhajis rigoroznu pracu ziskas 60 kreditov. Riaditel ti za ne moze dat 12 % priplatok, ale ak nebude mat financne zdroje, tak ti priplatok dat nemusi. 60 kreditov mozes vyuzit na prihlasenie sa na 1. atestacnu skusku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.