Zavrieť

Porady

účtovanie stravných lístkov......

ahojte,
chcem sa opýtať, keď dávam zamestnancom SL a samozrejme im to strhávam na výplatnej páske, účtujem to aj v PD ako príjem do pokladne? mám na mysli, že do pokladne dám ako príjem to, čo im strhnem. ďakujem. Erika
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    ing.erika
    ahojte,
    chcem sa opýtať, keď dávam zamestnancom SL a samozrejme im to strhávam na výplatnej páske, účtujem to aj v PD ako príjem do pokladne? mám na mysli, že do pokladne dám ako príjem to, čo im strhnem. ďakujem. Erika
    Do pokladne to už nedávaš, pretože im o túto čiastku krátiš výplatu čistej mzdy.

    ing.erika je offline (nepripojený) ing.erika

    ing.erika
    ďakujem pekne za odpoveď.. myslela som si! včera som odovzdala DP za r. 2005 a práve teraz si dávam do kopy vytlačený PD, PPD, VPD atď. a pozerám na tie SL. to mi poradila jedna účtovníčka asi s 30 ročnou praxou, že mám tie SL dať ešte aj do pokladne. takže možem ísť zajtra podať opravné DP, do kelu.

    ing.erika je offline (nepripojený) ing.erika

    ing.erika
    súhlasím.
    ak by som mohla, opýtam sa vás radšej ešte aj na ďalšie veci, či to mám dobre zaúčtované, keď už idem dávať opravné:
    - vyplatený kreditný úrok (na výpise z BÚ) - príjem ovpl. ZD
    - poštovné - prev. réžia, dph sa neupltňuje
    - nákup SL: dph na vstupe (dph)
    výdaj za nákup (cena SL)
    prevádz. réžia (poplatok pre strav. spol.)

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Erika, máš to správne okrem kolkov. Kolky sú ceniny čiže "peniaze v inej forme" a až ich výdaj sa účtuje do výdavkov OZD. Tu si pozri ako zaúčtovať SL.

    ing.erika je offline (nepripojený) ing.erika

    ing.erika
    to je všetko, čo by mohlo byť teoreticky ešte zla (dúfam, že nie je). ak máte niekto chvíľku, poraďte, prosím. ďakujem.

    ing.erika je offline (nepripojený) ing.erika

    ing.erika
    veeeeeeeeľmi ti ďakujem, Marína. hneď mi je trochu lepšie. u mňa 100% platí, že sa učím na vlastných chybách.

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Nuž, záleží na tom za akým účelom boli kolky zakúpené. Ak v súvislosti s obstaraním hmotného majetku tak sú súčaťou OC a budú sa odpisovať.

    ing.erika je offline (nepripojený) ing.erika

    ing.erika
    kolky boli kúpené na potvrdenia pre verejné obstarávania, kt. sme sa zúčastňovali.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.