Zavrieť

Porady

Aký filter na fotoaparát Nikon D3000?

Chcem kúpiť UV filter na Nikon D3000, ale nejak sa v tom nevyznám a neviem aký by som mala kúpiť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mpca je offline (nepripojený) mpca

    bla bla.. koho to zaujíma? mpca
    Aj ked UV filter neplni nejaku ekstra vyznamnu funkciu, urcite by som nikdy nepovedal ze je zbytocny.. Radsej poskarbat lacny filter za 10€ ako obejktiv za par stoviek €...

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    uv filter je zbytocnost ... aj tak sa dava len ako ochrana objektivu ... kup si radsej slnecnu clonu, zabijes jednou ranou 2 muchy ...
    uv filter mam, studovala som testy, ale nakoniec som aj tak kupila podla ceny... ale bubkoch ma pravdu, ze je to viacmenej len na ochranu objektivu. Testy na filtre najdes napr. tu: http://www.lenstip.com/113.1-article...ters_test.html Radsej by som sa obzerala po polarizacnom filtri, je drahsi, ale oplati sa.. vyuzivam ho casto. Ja mam tento: http://www.photonet.sk/shop/filtre-k...mm/p_1907.html a som spokojna. Samozrejme pozor na priemer zavitu objektivu.

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    mpca Pozri príspevok
    Aj ked UV filter neplni nejaku ekstra vyznamnu funkciu, urcite by som nikdy nepovedal ze je zbytocny.. Radsej poskarbat lacny filter za 10€ ako obejktiv za par stoviek €...
    lenze lacny filter za 10€ ti degraduje obrazovu kvalitu toho objektivu za stovky € ...
    ked uz musi byt pred objektivom dalsi kus skla, tak by mal byt co najkvalitnejsi, a ten uz nestoji 10€ ...
    a kedze uv filter nema ZIADNU pridanu funkciu co sa tyka obrazu, je uplne zbytocné ho kupovat ...

    mpca je offline (nepripojený) mpca

    bla bla.. koho to zaujíma? mpca
    bubkoch Pozri príspevok
    lenze lacny filter za 10€ ti degraduje obrazovu kvalitu toho objektivu za stovky € ...
    ked uz musi byt pred objektivom dalsi kus skla, tak by mal byt co najkvalitnejsi, a ten uz nestoji 10€ ...
    a kedze uv filter nema ZIADNU pridanu funkciu co sa tyka obrazu, je uplne zbytocné ho kupovat ...
    Netvrdil by som ze "lacny" filter degraduje kvalitu kedze nema ziadnu pridavnu funkciu v ne/kvalite obrazu.. takze o zbytocnosti nieco kupovat by som pomlcal...

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    mpca Pozri príspevok
    Netvrdil by som ze "lacny" filter degraduje kvalitu kedze nema ziadnu pridavnu funkciu v ne/kvalite obrazu.. takze o zbytocnosti nieco kupovat by som pomlcal...
    nechapem co si chcel svojim prispevkom vlastne povedat ...

    z toho ze uv filter nema ziadnu pridanu funkciu vyvodzujes ze nedegraduje kvalitu obrazu ?
    a tá druha veta znamena co ? v prvej tvrdis ze uv nema ziadnu funkciu a v druhej ze nie je zbytocny ?

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Pokiaľ nechodíš po horách a neobíjaš objektív o skaly je ti UV na nič. A keď raz objektív alebo foťák spadne a rozbije mi prednú čočku , už by som taký objektív nechcel lebo môžem počítať s tým že budú problémy s automatickým ostrením a.t.ď. Zameraj sa radšej keď chceš robiť pekné foto na polarizačné filtre pri slnečnom počasí ako ti radia ostatní a na prechodové filtre. http://www.karf.cz/jak-na-prechodove-filtry/ dajú sa s nimi robiť zázraky. Ja používam filtre od firmy TIFFEN sú cenovo dostupné. http://www.tiffen.com/index.html

    Aký filter na fotoaparát Nikon D3000?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.