Zavrieť

Porady

Mám nárok na podporu v nezamestnanosti?

Ahojte....prosím Vás súrne o pomoc, pretože čítam na nete, pýtam sa známych, a názory sa rozchádzajú.
Od dnešného dňa som nezamestnaná. Pracovala som od 01.08.2010 - 30.09.2012.
Predtým od 01.02.2010-31.07.2010 som bola na úrade práce a poberala 6 mesiacov podporu.
Predtým 01.07.2004-31.01.2010 som pracovala.

A otázka znie....ak sa pojdem teraz zaevidovať na úrad práce, mám nárok na podporu????

A ešte jedna otázka....kebyže som hneď dnes išla na PN-ku, musím ísť na úrad práce?? Alebo až po skončení PN-ky? A kto za mna počas Pn-ky platí poistné?

Ďakujem Vám za odpovede....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Narok na podporu ti vznikol, lebo od posledneho poberania podpory splnas podmienku poistenia v nezamestnanosti aspon 730 dni z posl. 3 rokov.
    Ak by PN zacala dnes, tak ta na UP nezaeviduju. Isla by si tam az po ukonceni PN.
    Je ale lepsie sa riadne zaevidovat a ak bude potrebna PNka, na tu mozes ist do 7 dni od skoncenia PP (aby bola platena v ochrannej lehote). Poberanie podpory v nezamestnanosti ti v pocas PNky prerusia.
    Pocas PN sa musis prihlasit vo svojej zdravotnej poistovni ako poistenec statu na PN v ochrannej dobe (s kopiou PNky). Rovnako po evidencii sa hlasis ako poistenec statu evidovany na UP.

    Mám nárok na podporu v nezamestnanosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.