Zavrieť

Porady

Zamŕza mi notebook

Vždy, keď zapojím (odpojím) notebook z nabíjačky (keď chcem nabíjať, alebo baterka je nabitá), tak mi zamrzne a musím ho ručne vypnúť. Ako sa to dá odstrániť? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Niran je offline (nepripojený) Niran

    Niran
    Ak ti nepomoze navod ktory napisal bodliak, tak vyskusaj este jednu vec, skus len vytiahnut z NB baterku aj nabijacku (nech sa vyresetuje embedded controller). Potom zapoj notebook len pomocou sietoveho kabla, bez baterie. Nasledne po par min. zaloz bateriu spat.
    Naposledy upravil Niran : 06.10.12 at 08:20 Dôvod: zmena

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    máš to jedno - aj pri zapnutom NB - vytiahneš baterku, beží, vytiahneš konektor nabíjačky - už nebeží - chvíľu počkáš, strčíš konektor nabíjačky, zapneš NB, beží - strčíš baterku a beží - NB ju identifikuje.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ani nie - ja takto semo-tamo moju 3/4 vytočím - má vo zvyku pochodovať po byte s noťasom - takže vytiahne za behu zo siete (šak baterka - nie?) - potom sa presťahuje do iného pelecha a šup do elektriny, potom zahuláka, príde synátor, šup z elektriny a stahovanie do druhého pelecha a šup do šťavy.
    Tak som baterku vytiahol - nech ide na šťavu a sranda preveliká - sťahovanie z pelecha do pelecha, šup z elektriny a ........ cma jak v rici v noťasu . Tak som ich naučil, nech sedia na zadku na jednom mieste.

    Nemalo by to poškodiť, pokiaľ je nabíjačka i napájací blok v NB OK.

    Niran je offline (nepripojený) Niran

    Niran
    sthruska Pozri príspevok
    Pri zapnutom NB, alebo ho musí vypnúť?
    1. Vypni book
    2. Odpoj sietovy kabel aj bateriu
    3. Po par min (3-4 min.) zapoj len sietovy kabel a nechaj nabehnut operacny system, po nabehnuti OS, vypni book normalne ako ked koncis pracu s bookom
    4. Po vypnuti booku zapoj bateriu spat ( sietovy kabel nevytahuj)
    5. Zapni book

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Pri pripojení alebo odpojení sa mení schéma/mód, v ktorom sa určujú rôzne parametre ohľadom napájania a vypínania zariadení, hlavne ide o šetrenie energie, pokiaľ bežíš na baterke.
    Pravým tlačítkom si klikni na ikonku v tvare kábla alebo baterky (podľa toho, či si na kábli alebo baterke) a pozri nastavenia. Skús pre začiatok všetko zjednodušiť, nech nič nevypína, neodpája atď.

    Ďalšia vec, v Control paneli prejsť na Device manager a tam vyhodiť v Power managemente možnosť: Allow the computer to turn off this device to save power.
    Po slovensky je to tuším Panel nastavení, Správa zariadení, Správca napájania a Umožniť vypnúť zariadenie...
    Tam by som odporúčal všetky checkboxy vypnúť (nech nič sám od seba nevypína).

    A potom sa uvidí, čo ďalej.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.