Zavrieť

Porady

anglicke poistenie a zivnost

ahoj mozete mi poradit?jedna sa to ze som 4 roky zila v anglciku teraz som 2 mes na slovensku a chcem si zalozit zivnost,,v anglciku sa mi narodila dcerka a stale s tade poberam Benefity /pridavky na dieta/ chcem to teraz zrusit a tu si zalozit zivnost,/mala ma 2roky aj 2mes/ jedna sa o to platia aj pre mna pravidla ze nebude platit prvy rok teraz neviem ci zdravotnu alebo odvody,,,mozete mi napisat niekto aspon pribliznu sumu kolko by som platila odvody a vsetko co je v tom zahrnute?kebyze teoreticky mam hruby mes zisk 4000e a cisty okolko 1200e?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marek1010 je offline (nepripojený) marek1010

    marek1010
    povie mi niekto preco sa tato stranka vola podara ked mi tu este nikto neporadil??????????????

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    stranka sa vola porada.sk a nie porada-pre-kazdeho-okamzite-zadarmo.sk

    okrem toho je tvoja otazka napisana velmi neprehladne a je mozne ze ludia nevedia...

    resp. hladaj tu vo fore, odpoved sa tu nachadza

    martin33AA je offline (nepripojený) martin33AA

    pán martin33AA
    milí marek-či marka. Je to ozaj neprehladné čo chceš vedieť . Ak dieta žije aspon z jedným rodičom v anglicku je dobré mat benefity nie ? Alebo je lepší priklad nechat bábo v anglicku v prenájme a poberat benefity:-) Druhý rodič živnostíči na slovensku ok ak je slovák ovšem. Vyvstáva otázka že či ten kto chce z rodičov podnikat má pobyt na SR - resp. či ho nestratil, to najprv by sa pobyt musel "obnoviť" až potom živnosť. Ak ste sa z druhým rodičom pohádali to je zase iná vec, že ty si vrátiš na SR a živnostičiš ok, len či súd bábo nenechá v anglicku. Nenapísala či bábo je narodené v anglicku - vtedy pre neho je lepší anglosaský právny poriadok ako slovenský, či obaja rodičia ste slováci, alebo či jeden z rodičou je anglosasképráva, alebo či jeden z rodičov je pristahovalec-"bez práva"

    marek1010 je offline (nepripojený) marek1010

    marek1010
    no vysvetlim to takto ja som matka zena a ja aj chcem podnikat teda zalozit si zivnost tu na slovensku,ale v anglicku nemam zrusene positenie ani benefity,,prechodny pobyt mam tu na slovensku,,babo je narodene v uk ale ma uz slovensky rodny list aj pas,otec je slovak...sice neviem co to ma spolocny zo zivnostov ale ok

    anglicke poistenie a zivnost

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.