Zavrieť

Porady

mzda ako vydavok v PU

Dobry den,

nepoznam uplne dobre terminologiu PU, takze mozno popletiem niektore pojmy, ale z otazky by malo byt zrejme, o co mi ide.. Takze samotna otazka:

vedeli by ste mi niekto objasnit nahrubo, ako sa v PU zaratava mzda zamestnanca ako vydavok? Teda predstavujem si to nejak takto: celkova cena prace(CCP) = odvody zamestnavatela + hruba mzda zamestnanca. Hruba mzda zamestnanca = odvody zamestnanca + cista mzda. A otazka znie, ked v ramci sro mam zamestnanca, tak ktora cast CCP sa zauctuje ako vydavok? Jedna sa o situaciu, kedy sa spolocnik sam zamestna v jednoosobovej sro. Povedzme, ze to je jediny sposob, ako je momentalne schopny vytvorit realne naklady a odvody akceptuje ako dan za to, ze si vytvori neprestrielnu nakladovu polozku

Dakujem za odpovede!
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

TeZet je offline (nepripojený) TeZet

TeZet
Vdaka za odpoved, musim to trosku upresnit... nie som vobec uctovnik a nerozumiem JU a ani PU, takze z informacii pod tym linkom moc mudry nie som.. Skusim tu otazku preformulovat - ktore polozky Celkovej ceny prace sa zauctuju ako nakladove polozky:
- odvody zamestnavatela, ano/nie
- odvody zamestnanca, ano/nie
- cista mzda zamestnanca, ano/nie

Skratka potrebujem iba vediet, ze ak sa sam zamestnam v sro, o ktore polozky CCP si mozem znizit prijem pred vypoctom dane z prijmu.

mzda ako vydavok v PU

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.