Zavrieť

Porady

vysluhovy dochodca

mozem ako vysluhovy dochodca dostavat podporu v nezamestnanosti , mozem byt zaevidovany ako uchadzac o zamestnanie a mozem dostat podporu na zalozenie zivnosti
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

misoft je offline (nepripojený) misoft

misoft
Možno zodpovedia "múdrejší" ako ja, ale aspoň na niečo:
mozem ako vysluhovy dochodca dostavat podporu v nezamestnanosti nedostaneš - príjem máš, nie si nezamestnaný , mozem byt zaevidovany ako uchadzac o zamestnanie môžeš, ale výhody z toho žiadne a mozem dostat podporu na zalozenie zivnosti môžeš
Ako výsluhový dôchodca si poistencom štátu - takže zaevidovaním na úrade nezískaš nič naviac.

avalik je offline (nepripojený) avalik

avalik
ak si pracoval v civile a odvádzal sociálne odvody tak máš nárok na dávku v nezamestnanosti za týchto podmienok

Zákon o soc. poistení
§ 104
(1) Poistenec má nárok na dávku v nezamestnanosti, ak v posledných troch rokoch pred zaradením do evidencie nezamestnaných občanov hľadajúcich zamestnanie (ďalej len „evidencia nezamestnaných občanov“) bol poistený v nezamestnanosti najmenej dva roky, ak tento zákon neustanovuje inak.


môžeš požiadať o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie (§34), tak isto aj požiadať o príspevok na SZČ (§49)
viac v zákone http://www.zakonypreludi.sk/zz/2004-5#f6151143

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad
jozefoslanec Pozri príspevok
mozem ako vysluhovy dochodca dostavat podporu v nezamestnanosti , mozem byt zaevidovany ako uchadzac o zamestnanie a mozem dostat podporu na zalozenie zivnosti
Odkedy si výsluhový dôchodca ?
buchač vzhľadom na otázku predpokladám čerstvosť tohoto stavu ...
jozefoslanec budem od 1.1.2013

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Ferdosondo
jozefoslanec Pozri príspevok
mozem ako vysluhovy dochodca dostavat podporu v nezamestnanosti , mozem byt zaevidovany ako uchadzac o zamestnanie a mozem dostat podporu na zalozenie zivnosti
Žasnem, kam až dokážu tieto pijavice systému zájsť. Im nestačí, že za ničnerobenie dostávajú kráľovský výsluhový dôchodok, ale by chceli ešte aj podporu v nezamestnanosti a podporu na založenie živnosti.
jozefoslanec neviem preco urayas ja mam odrobenych poctivych 20 rokov ako hasic zachranar a v 50 rokoch uz urcite nemozem tak zachranovat a robit ako napr. 30 rocny, za tych 20 rokov som videl tolko ludskeho nestastia ze mam uz toho dost a nemysli moj vys.doch.bude380

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
Ferdosondo Pozri príspevok
Žasnem, kam až dokážu tieto pijavice systému zájsť. Im nestačí, že za ničnerobenie dostávajú kráľovský výsluhový dôchodok, ale by chceli ešte aj podporu v nezamestnanosti a podporu na založenie živnosti.


Feri , neblbni ..........

Jedná sa mi hlavne o to slovíčko " kráľovský "....
Ibaže , čo to slovíčko v ponímaní neznalých znamená ???
Iba ak údaje z médií , kde sa vždy použije slovíčko " priemerne " ....
Na chalupe mám suseda - generála ...on má (povedzme ) 3.500 € a ja ( povedzme ) 300 € ...ale v priemere máme obaja " kráľovskú " výsluhu 1.900 € ....
Áno , výsluhový dôchodok bývalých príslušníkov MO a MV je určitou výhodou oproti civilnému sektoru , ktorý nič nedostáva - netvrdím opak ...

Ibaže , alebo , lebo

Predsa je potrebné vziať aj tie iné okolnosti v úvahu ...

K tomu nič nerobeniu sa fakt radšej nevyjadrujem ....




...a ozaj , rád by som videl reakcie nezainteresovaných , ak by na Slovensku mali byť také platy dotyčných a následne aj tie vymoženosti ako sú západnejšie od českých hraníc ...

Príklad ?
Francúz dostane takú čiastku v odchodnom , že si v pohode môže okamžite reštiku otvoriť ...
Americkú kalkuláciu radšej nechcite vedieť ...

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.