Zavrieť

Porady

zahraničná faktúra

Prosím o radu:
5.6.05 dátum vystavenia proformy zo zahraničia
3.11.05 sme ju zaplatili
na základe toho mi došla faktúra s dátumom vystavenia 31.10.05
ale tovar mi prišiel až v januári 2006

Prijala som tú faktúru k 31.10.2005, ale nevadí že tovar prišiel až januári (JCD je 25.1.2006)????
pomóc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    stanina je offline (nepripojený) stanina

    stanina
    co sa týka faktúr, tak zdanitelne obobie je den dodania sluzby alebo tovaru.V tvojom pripade dosla skor faktura skor ako tovar,zauctovala by som fakturu s datumom kedy dosiel tovar ,cim by som dolozila doklad s datumom prijatia tovaru,napr.dodaci list-nejaky doklad o prevzati.To je moj nazor.Prajem pekny vecer.

    luluhaha je offline (nepripojený) luluhaha

    luluhaha
    Takáto odpoveď mi prišla z listárne i-poradcu:

    Úhrada zálohovej dodávateľskej faktúry zo zahraničia sa uskutočnila dňa 3.11.2005. Zahraničný dodávateľ mal vystaviť faktúru s dátumom, kedy dostal peniaze na bankový účet,príp. v hotovosti, t.z. po 3.11.2005. Ak vystavil faktúru s dátumom 31.10.2005, je potrebné, aby dodávateľskú faktúru opravil. Dodávateľskú faktúru zaúčtujete v účtovnom období roku 2005 v tom prípade, ak ide o obchodného partnera v rámci členského štátu EÚ.

    Ak obchodný partnej nie je z členského štátu EÚ, potom sa musí prihliadať na dodaný tovar a v nadväznosti na to na JCD 25.1.2006.

    Vypracovala: Ing. Mráziková Janka
    Dátum: 26.2.2006

    zahraničná faktúra

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.