Zavrieť

Porady

Pracovna neschopnost

Dobry den, viete prosim poradit? Od 1.10.2011 do 31.8.2012 som bola pn. Aky mam narok dovolenky za rok 2012, mam 42 rokov. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    scame je offline (nepripojený) scame

    scame
    Žiadne prekvapenie: Daj si Hr. mzda 527*12 mesiacov / 365 dni= 17,32 to je tvoj denný VZ a z toho 55 % je tvoje nemocenske na deň 9,52 €. Prvých 10 dni Ti vypláca zamestnávateľ a od 11 dňa Soc. poisťovňa.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mamina70 Pozri príspevok
    Dobry den, viete prosim poradit? Od 1.10.2011 do 31.8.2012 som bola pn. Aky mam narok dovolenky za rok 2012, mam 42 rokov. Dakujem.
    A po PN si tento rok nastúpila kedy? M.r. sa z dôvodu PN dovolenka nekráti,(ak nebola iná). ALe musíš uviesť potrebné údaje, od kedy je PP, kedy prípadne aj iná PN.... Veštiť ešte nevieme.

    mamina70 je offline (nepripojený) mamina70

    mamina70
    Vznik pracovneho pomeru 1.6.2007, pracovny pomer na dobu neurcitu. Pracovna neschopnost - choroba - nie uraz, od 1.10.2011 do 31.8.2012. Ina PN nebola. Nastup do prace 1.9.2012, zdravotne problemy by mali byt ok, je predpoklad ze budem pracovat do 31.12.2012 bez Pnky.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak od 1.9.2012 pracujes opat po PN a nebudes do konca roka uz na PN, tak do konca roka odpracujes viac sko 60 dni, mas narok na rocnu dovolenku, ktora sa z dovodu PN krati.
    PN by bola 175 dni, kratenie o 1/12 za prvych 100 dni a o dalsiu 1.12 za kazdych dalsich 21 dni, 175 = 100 + 21 + 21 + 21 + 12, kratenie o 4/12, narok do konca roka by ti vznikol na 8/12 z 25 dni, co je 16,5 dna.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mamina70 Pozri príspevok
    Vznik pracovneho pomeru 1.6.2007, pracovny pomer na dobu neurcitu. Pracovna neschopnost - choroba - nie uraz, od 1.10.2011 do 31.8.2012. Ina PN nebola. Nastup do prace 1.9.2012, zdravotne problemy by mali byt ok, je predpoklad ze budem pracovat do 31.12.2012 bez Pnky.
    Takže m.r. si mala nárok na celú dovolenku za KR, t.j. 5 týždňov. Tento Ti nárok tiež vznikol ale bude krátený za dni PN, za prvých 100 dní o 1/12 a každých 21 o ďalšiu 1/12 z ročného nároku. Len tak narýchlo bez presného počítania dni vychádza krátenie na 4/12.

    clarissa je offline (nepripojený) clarissa

    clarissa
    Zdravím, aj ja potrebujem pomôct. Prvý krát som na PN... Kolko mi asi vypočítaju mzdu ak som na pn 21dní?ĎAkujem moja mesačná mzda je 420 eu

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Pýtaš sa koľko dostanes tých prvých 10 dni od zamestnávateľa alebo koľko dostanes zo Soc.poisťovne pri PN? Lebo to je rozdiel.

    clarissa je offline (nepripojený) clarissa

    clarissa
    Zdravím, potrebujem pomôct. Prvý krát som na PN... Kolko mi asi vypočítaju mzdu ak som na pn 21dní?ĎAkujem moja mesačná mzda je 420 eu ďakujem

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    clarissa Pozri príspevok
    prave že neviem???? neviem kto mi teraz vyplatí a kolko ... preto sa pýtam!.
    Prvých 10 dni PN vypláca zamestnávateľ, prvé 3 dni 25% z tvojho priemeru, a dalsich 7 dni 55% z tvojho priemeru.
    Po 11 dni vyplaca pn socialna poisťovna, a ta ti vypocita DVZ, a aky? To zalezi na tom ci si pracovala napr. cely minuly rok u tohto zamestnavatela.

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Tak potom VZ bude brat soc.poistovna z minuleho roka, v ktorom vypocita priemer a urci DVZ.

    scame je offline (nepripojený) scame

    scame
    VZ je vlastne tvoj hruby príjem. Soc. poisťovňa nakumulje tvoj Hruby príjem teda VZ z min. roka a určí denný vymeriavací základ. Poštou ti príde rozhodnutie zo SP o výške nemocenského.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    clarissa Pozri príspevok
    Zdravím, aj ja potrebujem pomôct. Prvý krát som na PN... Kolko mi asi vypočítaju mzdu ak som na pn 21dní?ĎAkujem moja mesačná mzda je 420 eu
    Odkedy trvá tvoj pracovný pomer u súčasného zamestnávatela ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.