Zavrieť

Porady

umelecká činnosť

Pekný večer prajem, potrebovala by som súrne poradiť. Máme problém s jednou kolegyňou, ktorá bola doteraz zástupkyňou, stiahli ju. Učí na ZUŠ výtvarný odbor. Podľa plánu práce máme rozvrhnutý pracovný čas na 5 dní, ona nechce pracovať len 4 z dôvodu, že vykonáva umeleckú činnosť. Že vraj jej to bývalá riaditeľka dovolila. Má pravdu? Je na to nejaký zákon? myslím na to, že môže pracovať len 4 dni keďže vykonáva tú umeleckú činnosť?


Ďalší problém v tomto zhone neviem nájsť zákon na to koľko hodín má stráviť zástupca ruaditeľa ZUŠ v škole? Podľa mojich vedomostí 7,5. Mohli by ste mi ho nájsť?

vopred ďakujem za všetky odpovede. Bolo by to súrne ešte raz ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    K tej prvej otázke, to je na dohode riaditeľa školy so zamestnancom, či sa dohodnú na kratšom pracovnom čase. Ministerstvo školstva vydalo vzorový pracovný poriadok, ktorý je v súlade s príslušnými zákonmi v školstve a podľa ktorého je to zo strany riaditeľa školy možné povoliť.
    http://www.minedu.sk/data/USERDATA/A...ok_PZ_2010.pdf

    Čo sa týka druhej otázky, zrejme máte na mysli nariadenie vlády o rozsahu priamej vyučovacej činnosti a priamej výchovnej činnosti pedagogických zamestnancov. Na konci je tabuľka, kde je to rozpísané.
    http://www.minedu.sk/data/USERDATA/Legislativa/NariadeniaVlady/422_2009.pdf

    Naposledy upravil GabiZ : 10.10.12 at 13:46
    GabiZ Som rada. Pekný deň

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.