Zavrieť

Porady

výnimka

Dobrý deň prajem. Vie mi niekto poradiť ako je to z výnimkou pre pedag. zamestnancov? Ja pracujem ako MOV odbor kuchár , mám 2. stupeň vysokej školy a som zaradená do 9. platovej triedy. Moja kolegiňa má DPŠ + teraz si robila funkčné a vykonáva funkciu hlavnej majsterky. Tvrdí že má výnimku a preto nepotrebuje vyššie vzdelanie. Vie niekto poradiť ako to je?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    HelkaKa Pozri príspevok
    Dobrý deň prajem. Vie mi niekto poradiť ako je to z výnimkou pre pedag. zamestnancov? Ja pracujem ako MOV odbor kuchár , mám 2. stupeň vysokej školy a som zaradená do 9. platovej triedy. Moja kolegiňa má DPŠ + teraz si robila funkčné a vykonáva funkciu hlavnej majsterky. Tvrdí že má výnimku a preto nepotrebuje vyššie vzdelanie. Vie niekto poradiť ako to je?
    Ak je bola udelená výnimka v roku 2001 podľa vyhlášky 41/1996, tak táto výnimka jej zostáva zachovaná po celú dobu výkonu práce. Síce 41-ka sa zrušila a od 01.11.2009 už neplatí ale výnimky zo vzdelania pre tých čo ju dostali zostali zachované.

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    julia2 Pozri príspevok
    prd zostali zachované s prepáčením,,boli sme v devine a dali nás do osmičky,,,a každé zvyšovanie platov sa nás druž., netýka , lebo nám doplácajú plat do deviny,,takže Vychošky nechoďte do štrajku
    Júlia nehnevaj sa ale máš v tom šach! Výnimka zo vzdelania znamená - ak niekto nemal potrebné vzdelanie pre výkon pedagogickej činnosti v roku 2001 ale mal viac ako 15 ročnú prax a viac ako 45 rokov dostal výnimku zo vzdelania - t.j. nemusel si pedagogické vzdelanie dopĺňať. To že vychovávateľky boli zaradené do 9 PT nebola výnimka zo vzdelania ale zaradenie zamestnanca v zmysle katalógu pracovných činností do platovej triedy podľa náročnosti práce. Zákonom 317/2009 sa zaraďovanie pedagogických a odborných zamestnancov zmenilo a zaraďujú sa podľa najvyššieho dosiahnutého vzdelania. Preto sa vychovávateľky a učiteľky MŠ so stredoškolským vzdelaním dostali do 8PT.

    julia2 je offline (nepripojený) julia2

    julia2
    prd zostali zachované s prepáčením,,boli sme v devine a dali nás do osmičky,,,a každé zvyšovanie platov sa nás druž., netýka , lebo nám doplácajú plat do deviny,,takže Vychošky nechoďte do štrajku

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    HelkaKa Pozri príspevok
    Dobrý deň prajem. Vie mi niekto poradiť ako je to s výnimkou pre pedag. zamestnancov? Ja pracujem ako MOV odbor kuchár , mám 2. stupeň vysokej školy a som zaradená do 9. platovej triedy. Moja kolegyňa má DPŠ + teraz si robila funkčné a vykonáva funkciu hlavnej majsterky. Tvrdí že má výnimku a preto nepotrebuje vyššie vzdelanie. Vie niekto poradiť ako to je?
    nedá mi, tie hrúbky a VŠ????????????
    som bez slov.....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.