Zavrieť

Porady

Nepeňažný príjem

Dobrý deň,

prosím Vás o pomoc zamestnávateľ mi prispieva na dopravu do zamestnania určitú sumu vo forme nepeňažného príjmu aspoň tak je to uvedené na výplatnej páske. Táto suma je zahrnutá do hrubej mzdy a zdanená to sa mi zdá v poriadku, ale z čistej mzdy mi následne sumu nepeňažného príjmu opäť odráta, takže v podstate mi na dopravu neprispeje nič. Mňa zaujíma či je takéto konanie v súlade so zákonom, pretože mi touto sumou nepeňažného príjmu navyšuje hrubú mzdu teda mám aj vyššiu daň a nakoniec mi aj tak sumu odráta z čistej mzdy.

Za odpovede vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    jedine iba písomnú dohodu, iná nie je možná.....§ 131, ods. 3 ZP znie.....alebo máte iný , napr. mzdový predpis z ktorého to ´vyplýva?
    (3) Ďalšie zrážky zo mzdy, ktoré presahujú rámec zrážok uvedených v odsekoch 1 a 2, môže zamestnávateľ vykonávať len na základe písomnej dohody so zamestnancom o zrážkach zo mzdy, alebo ak povinnosť zamestnávateľa vykonávať zrážky zo mzdy a iných príjmov zamestnanca vyplýva z osobitného predpisu.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    so zrážkou zo mzdy si musel súhlasiť, ako ti ju zamestnávateľ vysvetlil, že prečo , resp. čo zráža?

    Palo 123 je offline (nepripojený) Palo 123

    Palo 123
    Bolo mi povedané že je to príspevok na dopravu o zrážke som nevedel. Ten súhlas ma mať písomnú formu, alebo stačí ustna dohoda?

    Palo 123 je offline (nepripojený) Palo 123

    Palo 123
    ako ja zamestnanec môžem zistiť čí existuje tento mzdový predpis, kde ho môžem nájsť? mám k nemu prístup?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Palo 123 Pozri príspevok
    ako ja zamestnanec môžem zistiť čí existuje tento mzdový predpis, kde ho môžem nájsť? mám k nemu prístup?
    mal by si mať prístup v zamestnaní........popr. opýtaj sa mzdárky, podľa čoho postupujú......

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.