Zavrieť

Porady

Nové infekčné ochorenie

Mala by som prosbu...moja malá 4-ročná mala pár dní dozadu vysokú teplotu /skoro 40!!/ a potom sa
mi vysypala, ale len na dlaniach a chodidlách...šlapy od spodu, okrem toho mala aj afty v puse, tak som šla k lekárke a na základe symptónov mi povedala, že jej len nedávno prišiel mail od krajského
hygienika, že je momentálne rozšírené ochorenie a že sa sa jedná o nový vírus, len mi nevedela povedať presný názov, lebo že moja malá je jej prvý pacient s týmto ochorením, a nemôže sa dostať
momentálne do počítača k tomu súboru, názov je odvodený z ang. je z 3 písmen a v tom názve sú
začiatočné písmenká postihnutia, t.j. pusa, dlane a nohy /asi F ako foot/, keďže by som si chcela vygoogliť presnú diagnózu, hlavne inkubačná doba, či to schytajú aj ďalší členovia rodiny a pod.
neviete o aké presne ochorenie sa jedná?? máte príp.osobnú skúsenosť??? Ďakujem....
LIEČBA: bolo mi odporúčené len tíšiť príznaky...natierať výsyp Fenistilom a vnútorne ZODAC....malo by to odoznieť samé....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    ... nebude to tento vírus: Hand, foot and mouth disease - HFMD ????

    no, že by bol zrovna nový, ani by som nepovedal, aspoň aj tu na Porade podobné príznaky už pred 4 rokmi ( http://www.porada.sk/t85591-ruky-nohy-usta-virus.html ), možno je nový pre pani doktorku ...

    pozri aj tu: http://www.lekari-online.cz/kozni-le...hy-usta-i81769

    prípadne podľa názvu už vyhľadáš...

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    avalik, danushka, Paula, Dav, Kvaka, pasuliatko, Ingrid Ondruskova
    7

    ja.nus.ka34 je offline (nepripojený) ja.nus.ka34

    ja.nus.ka34
    u nás doma sa vyskytol tento výrus v auguste,mala to byt len angína ,ale zviezol sa popri nej aj tento výrus :-)) najprv ho dostala mladšia dcéra 15 ročná...afty v ústach a potom dlane a chodidlá...a asi o týždeň druhá 18 ročná...teplota a hlavne ten výsyp bolel,nemohli ani riadne chodiť...ešteže bolo teplo a mohli nosiť len šlapky naboso :-) hlavne v noci to bolelo a tak si to chladili vrecúškami z ľadom...jedine to pomohlo...na alergiu sme davali fixit alebo alerid...asi tak po štyroch dňoch ich to prestalo bolieť a potom sa im tam ošúpala koža...a potom to dostala aj švagriná 40-ročná,hlavne že všade som čítala že je to detský výrus :-)... a je to výrus ruky,nohy,ústa...
    Tweety je to vírus, nie výrus
    Zdenka175 Bože, nezávidim Vám

    kaivorus je offline (nepripojený) kaivorus

    radšej so servítkou, ale pravdivo, ...ten, ktorý hľadá správnosť riešenia odstranovania zdr. problémov, na rôznych úrovniach bytia... ...viac kaivorus
    Netreba to nechať len na antibiotikách prípadne protizápalových....

    treba zistiť či sa neschovali doniektorých orgánov, čakajú na stres a následok vypuknutie horších prejavov...

    sám som tým prešiel pred tromi rokmi
    ale riešil som to , odstránil príčiny, nepoužívam klímu, nezakysľujem, nefajčím, a nepijem živočíšne mlieko...
    odvtedy sa mám dobre..., cítim sa zdravo, vykazujú to aj výsledky...

    Estetic je offline (nepripojený) Estetic

    Estetic
    Nie je to nové ochorenie,stretávame sa s ním už dlhšie a u nás prebieha viac menej neškodne.Zatiaľ čo som sa s ním stretla,tak vždy prebiehal len u jedného dieťaťa a najhoršia bola tá teplota.

    Estetic je offline (nepripojený) Estetic

    Estetic
    Zatiaľ som sa stretla vždy len s jedným prípadom v rodine.Ale možno aj preto,že pri tom dalšom už vedeli čo je to a nepotrebovali na kožné.Je to infekcia a ako takú ju treba zvládnuť,netreba sa zbytočne stresovať,ale rozhodne musí byť človek ostražitý a dodržiavať v rodine pravidlá ako pri infekčnom ochorení.
    snáď milá osôbka Ingrid Ondruskova
    ďakujem za reakcie, idem to naštudovať,...
    P.S.: možno som zle pochopila p.doktorku, možno to myslela ironicky, že sa jedná
    o novinku tejto jesennej sezóny
    snáď milá osôbka Ingrid Ondruskova
    no fajn...práve som prevzala dcéru /9.r./ z družiny a namerala som jej teplotu vyše 38!!!
    Ak sa vysype, tak to má aj ona...to bude zase víkend...len dúfam, že to nedostanem
    aj ja, lebo hrozí organizačný kolaps....to teda neviem, kto sa bude potom o ten lazaret maródov starať???

    Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

    Zdenka175
    Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
    no fajn...práve som prevzala dcéru /9.r./ z družiny a namerala som jej teplotu vyše 38!!!
    Ak sa vysype, tak to má aj ona...to bude zase víkend...len dúfam, že to nedostanem
    aj ja, lebo hrozí organizačný kolaps....to teda neviem, kto sa bude potom o ten lazaret maródov starať???


    Hádam, ťa to obíde U nás , keď ochorie jeden syn, potom to chytí druhý syn, potom manžel a mňa to chválabohu obchádza Asi to je o imunite
    snáď milá osôbka Ingrid Ondruskova
    Tak...staršia dcéra to teda nakoniec nemá...jednalo sa o klasické prechladnutie na
    klzisku...týmto potvrdzujem teóriu od Estetic....aj my rodičia sme v pohode/zatiaľ/

    kaivorus je offline (nepripojený) kaivorus

    radšej so servítkou, ale pravdivo, ...ten, ktorý hľadá správnosť riešenia odstranovania zdr. problémov, na rôznych úrovniach bytia... ...viac kaivorus
    rýchle prejavy do troch dní a následne poľavenie, a potom dlhotrvajúce oslabovanie imunity a zvyšovanie pocitu únavy :
    human papilomavírus, alebo streptokoky zmiešané so stafylokokom a s nemalým doplnkom candíd...
    Ahojte,dnes nám diagnostikovali chorobu "Hand food and mouth disease". Náš 3 ročný syn dostal prvý a za pár dní ten starší 6 ročný,ale v ľahšej forme...dúfam že my dospelí neochorieme,som úplne zaskočená,nikdy som o takej chorobe nepočula.

    Estetic je offline (nepripojený) Estetic

    Estetic
    Postupujte ako pri každej inej viroze a hlavne dajte pozor,aby sa do pľuzgierikov nedostala ešte dalšia infekcia.Pľuzgieriky ošetrovať ako pri kiahňach.Držím prsty.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.