Zavrieť

Porady

zopár otázok od začiatočníka :)

Dobrý podvečer vám prajem

mám zopár otázočiek a verím, že mi budete vedieť pomôcť

1. Prvý prípad pri Jednoduchom účtovníctve ak začínam so živnosťou je PPD 001/2012 - Vklad do podnikania. Môže byť taký doklad? Aj to číslovanie?

2. Ďalej chcem uviesť poplatky súvisiace so založením živnosti - mám k tomu príjmový doklad so živnostenského úradu - ale ja do svojho účtovníctva uvediem Výdavkový Pokladničný Doklad VPD 001/2012 a ten príjmový od nich k tomu zrejme pripojím, je to tak??
živnosť mám založenú s platnosťou od 2.10. ale tento doklad bol vystavený skôr - už 20.9. - môžem dať do účtovníctva takýto dátum?? Teda vlastne účtovníctvo vediem už skôr ako mi platí živnosť???

3. Podobná otázka - mám doklad z registračnej pokladne za tlačiarenské služby vo faxcopy - a opäť to zaúčtujem pod VPD 002/2012 a tento blok z pokladne k tomu pripojím, však?

4. Mesačne platím nájom ale nedostávam faktúru, mám iba zmluvu v ktorej mám uvedené, že mesačne treba uhradiť určitú čiastku z bankového účtu - vtedy ako doklad použijem VBU, však?

Veľmi ďakujem, verím že mi budete vedieť odpovedať na jednotlivé body

Pekný večer prajem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    zopár otázok od začiatočníka :)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.