Zavrieť

Porady

Dreveny strop - izolacia skladba

Ahojte chcem sa opytat ako izolovat strop v starom hlinenom dome tak aby to bolo co najlepsie aby mi strop neplesnel a pod, kedze izba nie je izolovana, podlaha je nova drevena, Z vnutra chcem aby boli priznane drevene tramy takze izolovat chcem na povale ktora bude neobyvana a strecha nezateplena. V prilohe je sucasny stav a chcel by som to riesit ako je to na druhom obrazku len neviem ci je to zlozenie spravne, bude vdacny za akekolvek rady, dakujem
strop1.jpg  
strop2.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    máš to dobre ale vata nebude pochôdzna, iba ak spravíš rošt.

    Radomir_svk je offline (nepripojený) Radomir_svk

    Radomir_svk
    a prosim ta vies mi aj poradit konkretnu znacku a aku hrubu izolaciu mam dat? Pochodznost vyriesim tak, ze su tam hrady, je to hambalkovy krov tak z hrady na hradu urobim cesticku

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    keby sa rosilo pod EPS tak sa bude rosit aj vo vate. zalezi na tom ako dobre spravis parozabranu. Strecha neije ako mur, na mur sa parozabrana nedava, preto je lepsie dat difuzny material. jasne ze vata bude mat lepsie predpoklady na odparenie pripadnej kondenzacie. Ploche sa strechy sa bezne izoluju EPS, do krovu ide vata lebo EPS by sa medzi krokvy dost na prd pchalo. Ale nevidim dovod preco by tam nemohlo ist EPS. Mozno kvoly poziaru. Inak pokial by to aj kondenzovalo pod EPS, tak je to stale medzi EPS a foliou. Horsie by bolo ak by kondenzovalo pod parozabranou.

    Dreveny strop - izolacia skladba

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.