Zavrieť

Porady

Vyplatenie mzdy za rok 2010

Prosím o radu. s.r.o. prebrala zamestnancov aj so záväzkami voči nim. Sú to neuhradené mzdy z roku 2010 /odvody z miezd boli uhradené pôvodným z-ľom/. Ako mám zaúčtovať tieto záväzky? Mám to evidovať v interných dokladoch alebo v ostatných záväzkoch? Pri úhrade mzdy vzniká aj povinnosť uhradiť daň zo mzdy. Ako mám zaúčtovať túto daň? Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    monspa je offline (nepripojený) monspa

    monspa
    Záväzok vznikol v roku 2010 FO-zamestnávateľovi, ktorý uzavrel s s.r.o. zmluvu o prechode práv a povinností v júni 2012. Novozaložená s.r.o. prebrala zamestnancov a s nimi aj nevyplatené mzdy za rok 2010. Neviem sa z toho vymotať, ako mám zaúčtovať vznik toho záväzku ku dňu prevzatia zamestnancov.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    monspa Pozri príspevok
    Prosím o radu. s.r.o. prebrala zamestnancov aj so záväzkami voči nim. Sú to neuhradené mzdy z roku 2010 /odvody z miezd boli uhradené pôvodným z-ľom/. Ako mám zaúčtovať tieto záväzky? Mám to evidovať v interných dokladoch alebo v ostatných záväzkoch? Pri úhrade mzdy vzniká aj povinnosť uhradiť daň zo mzdy. Ako mám zaúčtovať túto daň? Vopred ďakujem.
    Veď záväzky museli byť zaúčtované hneď pri zaúčtovaní miezd za príslušný mesiac roka 2010, či nie? A samotná úhrada? NO klasicky aj odvod dane klasicky.

    monspa je offline (nepripojený) monspa

    monspa
    Predchádzajúci zamestnávateľ viedol JU. Vznik záväzku by som zaúčtovala dňom 1.6.2012 - sú v tom nevyplatené mzdy, daň zo ZČ a pohľadávka voči DU - daňový bonus. Záväzok nový zamestnávateľ vyrovnáva postupne podľa finančných možností, takže aj daň sa uhrádza postupne. Chcem poradiť presný postup zaúčtovania. Vďaka.

    Vyplatenie mzdy za rok 2010

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.