Zavrieť

Porady

vyroba malty

Zdravím viem že sa tu už okolo toho točilo niekoľko tém, ale nikde som nenašiel presnú odoveď - snáď som ju neprehliadol.

Budem stavať z tehál Leier. Spotrebu malty na L si viem vyrátať na základe údajov výrobcu na stránkach.

Ale potreboval by som vedieť koľko vápna, cementu a piesku 0/4 budem potrebovať na 1 miešačku 150 L, alebo 100 L to je v podstate jedno.

Vápno a cement najlepšie na kg a piesok v podstate tiež .

ďakujem všetkým za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Piesok sa oplatí kúpiť za auto (žltý,jemný 0-2) budete ho potrebovť na zásyp výkopov pre siete atd...Na jeden dom asi 300kg piesku.Do miechačky 30 lopát piesku 20kg cementu(robí sa cementovejšia malta)+20kg vápna.

    werth2d je offline (nepripojený) werth2d

    Deň by mal mať minimálne 48 hodín, aby som stihol aspoň časť toho, čo mám naplánované! ...viac werth2d
    To vážne dokážete postaviť dom z 300 kg piesku?

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    werth2d Pozri príspevok
    To vážne dokážete postaviť dom z 300 kg piesku?
    Neviem čítať to som myslel na zakladajúci rad.

    misho.adam je offline (nepripojený) misho.adam

    misho.adam
    ok ďakujem potreboval by som to presnejšie - alebo to skúsme takto možno má niekto praktickú skúsenosť alebo odhad (dajaky stavbár):
    budem stavať bungalov z 30 tehly obvodovej - spolu 11 radov - pôdorys 13x9 - alebo presnejšie spolu cca 120 m2 so štítmi, po odčítaní otvorov. plus k tomu 40 m2 priečok 17,5 a k tomu ešte 60 m2 priečok hrúbky 10 cm.

    Skôste mi poradiť koľko vápna, cementu a piesku budem potrebovať na všetko spolu.

    ďakujem

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    misho.adam Pozri príspevok
    ok ďakujem potreboval by som to presnejšie - alebo to skúsme takto možno má niekto praktickú skúsenosť alebo odhad (dajaky stavbár):
    budem stavať bungalov z 30 tehly obvodovej - spolu 11 radov - pôdorys 13x9 - alebo presnejšie spolu cca 120 m2 so štítmi, po odčítaní otvorov. plus k tomu 40 m2 priečok 17,5 a k tomu ešte 60 m2 priečok hrúbky 10 cm.

    Skôste mi poradiť koľko vápna, cementu a piesku budem potrebovať na všetko spolu.

    ďakujem
    ešte taká podstatná otázka, tvoji murári už majú postavené? alebo budú stavať súčasne s tebou?
    aj kebyže ti to tu presne rozrátame, nikdy sa netrafíš do presného údaju, keďže budú straty, nerovnosti v techlách...niekde sa natiahne viac niekde menej...

    mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

    mendo933
    misho.adam Pozri príspevok
    ok ďakujem potreboval by som to presnejšie - alebo to skúsme takto možno má niekto praktickú skúsenosť alebo odhad (dajaky stavbár):budem stavať bungalov z 30 tehly obvodovej - spolu 11 radov - pôdorys 13x9 - alebo presnejšie spolu cca 120 m2 so štítmi, po odčítaní otvorov. plus k tomu 40 m2 priečok 17,5 a k tomu ešte 60 m2 priečok hrúbky 10 cm. Skôste mi poradiť koľko vápna, cementu a piesku budem potrebovať na všetko spolu.ďakujem
    Liazku piesku prip. aj tatru ale tam sa ti cosi zvysi co vies neskôr spotrebovat. Paletu unimalt doporucejem ten z Hranic. Na murovanie sa nielen mne viac osvedcil unimalt ako miesat cement z vapnom. Daju sa stym aj hrube omietky robit, len v inom pomere

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    misho.adam Pozri príspevok
    Zdravím viem že sa tu už okolo toho točilo niekoľko tém, ale nikde som nenašiel presnú odoveď - snáď som ju neprehliadol.

    Budem stavať z tehál Leier. Spotrebu malty na L si viem vyrátať na základe údajov výrobcu na stránkach.

    Ale potreboval by som vedieť koľko vápna, cementu a piesku 0/4 budem potrebovať na 1 miešačku 150 L, alebo 100 L to je v podstate jedno.

    Vápno a cement najlepšie na kg a piesok v podstate tiež .

    ďakujem všetkým za odpovede
    Neviem,či si dobre spomínam ale do takej miešačky sa dáva asi 2 furiky piesku/okolo 60-70 kg/, okolo 12-15 kg cementu,1 vrece suchého vápna /vapenný substrát/
    ak je zahasené tak 3 veľké varechy čo je cca 10-12 kg a 30-40 litrov vody

    Cementu može isť aj menej, zaleží na aký učel bude malta použitá,či na murovanie alebo na omietanie.
    Naposledy upravil Indeed : 22.10.12 at 07:43

    vladik55 je offline (nepripojený) vladik55

    vladik55
    mozem sa opytat idete stavat z tehiel leier... ale mam otazocku je to tehlovy system ? lebo ak ano tak vam staci zopar mechov lepidla a valcek.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.