Zavrieť

Porady

Trampolína v zime

Tento rok sme kúpili trampolínu a teraz nevieme, či ju na zimu nechať vonku alebo rozobrať. Máme k nej aj kryciu plachtu. Radšej by sme ju nechali vonku - no nevieme či ju to nepoškodí. Máte s tým niekto skúsenosť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    inkana je offline (nepripojený) inkana

    inkana
    najlepšie je opýtať sa priamo výrobcu alebo dovozcu ...

    my máme trampolínu už druhý rok a na zimu je už sprataná. Vraj by aj tá naša vydržala zimu, no nám nerobí problém ju cez zimu spratať, máme na to skladovacie priestory - rozoberieme ju - ale kruh necháme v celku a ten zimuje vonku. Pružiny, nohy a tyče, čo držia sieť sú cez zimu v krabici na "petrove" - neviem, ako sa to inde volá, u nás to je povala nad hospodárskou budovou, čiže tým chcem povedať, že cez zimu je to takmer vonku, ale vlastne zakryté a pod strechou. A plachtu spolu s ochrannou sieťou necháme poriadne vysušiť, poskladáme a skladujeme v suchej pivnici.

    U nás je to viac-menej o bezpečnosti detí, lebo tým by ani sneh nevadil, tí skáču na trampolíne takmer stále. A jednak - pri skákaní na mokrej trampolíne je riziko úrazu, myslím si, že oveľa vyššie a jednak sa tí moji chalani dokážu na trampoške tak spotiť, že z nich tečie a v chladnom počasí to tiež nie je asi výhra, kým dieťa s mokrou hlavou prebehne od trampolíny domov.

    A koniec-koncov, poviem pravdu - cena trampolíny nie je zanedbateľná, takže aj to zaváži na tom, že ju na zimu schovávame, obávame sa poškodenia v zime...

    bettylou - možno som zbytočne vzťahovačná a opatrná, ale istotne by som nedovolila, aby niekto skákal v lyžiarkach na mojej trampolíne...
    bettylou tie trampolíny patrili k lyžiarskemu komplexu

    bettylou je offline (nepripojený) bettylou

    :-)) bettylou
    som videla aj pri lyžiaskych zjazdovkách a po odhádzaní snehu lopatou sa na nich normálne skákalo. Poniektorí aj v lyžiarkach.

    Topas je offline (nepripojený) Topas

    Topas

    Čítala som odporúčania predajcov. Odporúčajú trampolínu radšej rozobrať.
    Rada by som si prečítala osobnú skúsenosť niekoho, kto trampolínu nerozobral. Uškodilo to tramoplíne?

    inkana je offline (nepripojený) inkana

    inkana
    Topas - kým som ja naťukala odpoveď, tak si ma predbehol/predbehla.

    A ešte dodám, že sme rozmýšľali prvý rok na tým, či rozoberieme alebo nie, či riskneme zimu alebo nie, nakoniec sme radšej rozobrali. Obávali sme sa, či rozoberanie a skladanie raz za rok nepoškodí spoje, ale koniec-koncov - sú to kovové časti a tie sa dajú "opraviť".

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.