Zavrieť

Porady

Môžem si dať do nákladov internet na inej adrese ako tej kde podnikám?

Ahojte. Mám trvalé bydlisko u mamy a mám živnosť, u nej mám tiež nahlásené miesto podnikania. Kúpila som si vlastný byt a sťahujem sa tam, chcem si tam zaviesť internet. Chcem sa spýtať, či si môžem dať ten internet do nákladov, hoci to je iná adresa? Prípadne dá sa to tak, že vyfakturovať si to nechám na adresu k mame? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Faktúra musí znieť na tvoje obchodné meno, tvoje IČO a tvoje DIČO a môžeš si ju dať do nákladov. Nevadí, že služba sa poskytuje v inom mieste. Ako odberateľ musíš byť ty.

    Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

    Nella_2
    Katka01 Pozri príspevok
    Ahojte. Mám trvalé bydlisko u mamy a mám živnosť, u nej mám tiež nahlásené miesto podnikania. Kúpila som si vlastný byt a sťahujem sa tam, chcem si tam zaviesť internet. Chcem sa spýtať, či si môžem dať ten internet do nákladov, hoci to je iná adresa? Prípadne dá sa to tak, že vyfakturovať si to nechám na adresu k mame? Ďakujem
    Pripojenie na internet u mamy sa ruší alebo ostáva?

    Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

    Nella_2
    Daňovo uznaný bude ten, pri ktorom bude na faktúre Tvoje IČO, DIČ a podľa mňa aj miesto podnikania - a to máš u mamy. Nie je pre Teba výhodnejšie zmeniť si to miesto podnikania tam, kde budeš teraz bývať? Tým pádom si budeš môcť dať do nákladov aj časť spotrebovanej elektriny.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Katka01 Pozri príspevok
    Pripojenie u mamy ostava, ale to ma ona napisane na seba
    Ak faktúry neznejú na teba, nemôžeš si to dávať do nákadov.

    Katka01 je offline (nepripojený) Katka01

    Katka01
    Nella_2 Pozri príspevok
    Daňovo uznaný bude ten, pri ktorom bude na faktúre Tvoje IČO, DIČ a podľa mňa aj miesto podnikania - a to máš u mamy. Nie je pre Teba výhodnejšie zmeniť si to miesto podnikania tam, kde budeš teraz bývať? Tým pádom si budeš môcť dať do nákladov aj časť spotrebovanej elektriny.
    Aj by to bolo výhodnejšie. Len teraz pozerám, že si budem musieť zmeniť aj občiansky a kopu iných vecí, ako zdravotnú a všelijaké úrady a asi mi tam hneď začnú posielať poštu, pričom ja robievam niekedy aj v Nemecku a vtedy by som si poštu nemohla prevziať, vtedy mi ju preberá mama ktorá má na ňu plnú moc

    Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

    Nella_2
    Katka01 Pozri príspevok
    Aj by to bolo výhodnejšie. Len teraz pozerám, že si budem musieť zmeniť aj občiansky a kopu iných vecí, ako zdravotnú a všelijaké úrady a asi mi tam hneď začnú posielať poštu, pričom ja robievam niekedy aj v Nemecku a vtedy by som si poštu nemohla prevziať, vtedy mi ju preberá mama ktorá má na ňu plnú moc
    korešpondenčnú adresu môžeš uviesť tú u svojej mamy, to by asi nemal byť problém - aby ti pošta chodila ku nej, keď Ty si preč.

    Podľa mňa by si ťažko preukazovala pri prípadnej daňovej kontrole, že faktúra za internetové služby znie na adresu nového bytu, ale Tvoje miesto podnikania je na inej adrese (u mamy). Iba ak by Ti tú faktúru vystavili na adresu u Tvojej mamy (s Tvojím obchodným menom, IČO-om...)

    Môžem si dať do nákladov internet na inej adrese ako tej kde podnikám?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.