Zavrieť

Porady

Kúpila som dom bez plánov, kde by ich mohli mať?

Kúpila som dom bez plánov. Chcela by som ho prerábať, ale veľmi by mi pomohlo ak by som mala staré plány. Bývalí majitelia nič nemajú. Uvažovala som nad katastrom alebo mestským úradom. Fakt neviem...Vopred ďakujem za pomoc...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

    Gabhus
    Skús na Mestskom úrade, kedysi boli v Okresných archívoch, ale cca pred 7 rokmi mali byť vyskartované. Niektoré archívy to vtedy riešili tak, že nevyskartovali, ale dali obecným a mestským úradom, ktoré o to mali záujem. Záleží aj od toho, z ktorého roku to majú byť plány - ak spred roka 1945, tak by som skúsila ten archív, ak spred 20 rokov, tiež by som to skúsila - aspoň by poradili. Ak novšie, tak rovno na ten úrad.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Staré domy sa stavali jednoducho ,väčšinou uniformne.Nevymýšlali sa kopy nezmyslov ,ako teraz.

    libelka je offline (nepripojený) libelka

    libelka
    Je to starší dom, predpokladám okolo roku 1950-1960, ale bol to rodinný dom, bola tam polícia, tá to vymenila s TANAP-om a teraz sme to získali my. A plánov niet.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    To sú jednoduché domy žiadne zázraky sa tam nerobili.Tenký múr je priečka hrubý je nosný strop je buď trámový alebo žezobetonova deka .Všetko sa dá jednoducho zistiť.

    libelka je offline (nepripojený) libelka

    libelka
    Toto ja viem , nemám problém zistiť si stav a z čoho je a aký je. Ale ak by som dala robiť nové plány, potrebujem asi staré, teda pôvodný stav a to by ma určite nevyšlo lacno. Preto hľadám najskôr staré plány.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    neviem, načo by ti boli staé plány. Ja mám tiež starý dom, dávam ho k dispozícii remeselníkom, ktorí ho vlastne prerobia - dispozícia zostane, tá je slušná, ale voda, elektrina bude nová, sú tam ešte staré káble obalené akýmsi plátnom.

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    Tiež nechápem načo Ti je starý plán. Určite by aj tak nezodpovedal skutočnosti. Veď sa vtedy chodilo do Stavebnín pýtať kedy dostanú to, čo bolo treba. A keď dlho nedostávali, tak sa použilo niečo iné systémom " malta zakryje " .

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Projektant nepotrebuje staré plány.Vie to posúdiť a pomerať priamo na mieste.Staré plány sú mu na dve veci.

    Kúpila som dom bez plánov, kde by ich mohli mať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.