Zavrieť

Porady

trojstranný obchod mimo EU

Spoločnosť na Slovensku uskutočňuje trojstranný obchod. Nakúpi tovar v Taliansku, ale fyzicky ten tovar nepríde z Talianska na Slovensko, ale je hneď z Talianska odoslaný do USA. SK firma dostane od talianov faktúru. Talian vyvezie tovar do USA s faktúrou, ktorá má minimálnu hodnotu len pre colné účely. Vývozné JCD sa do SK firmy nedostane. V USA tento tovar zapracujú do výrobku a hotový výrobok im partner z USA pošle na Slovensko s tým, že im vystaví faktúru iba za spracovanie. Tovar, ktorý bol odoslaný z Talianska tam započítaný nie je, nakoľko ten taliansky tovar im nebol predaný (vyvezený iba na proformu, stále je vlastníkom SK firma, princíp pasívny zušlachťovací styk, ale bez povolenia). Potrebujem vedieť, či je táto faktúra z talianskej firmy na slovenskú firmu predmetom colného konania pri dovoze tovaru z USA, alebo ju má firma samozdaniť, aj keď tento tovar v skutočnosti nedostala, pretože bol priamo z Talianska zaslaný do USA. Táto faktúra nemôže byť ani predmetom Intrastatu, pretože neprebehol pohyb tovaru v rámci EU. Ako túto fa zaúčtovať a kde ju mám vlastne zahrnúť. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Pri trojstrannom obchode MUSIA byť všetci traja identifikovaní pre daň v EÚ, a to každý v inom členskom štáte.

    erik son je offline (nepripojený) erik son

    erik son
    tak som to asi zle pomenovala, nie je to trojstranný obchod. Ale jedná sa o obchod, medzi tromi krajinami. Neviem čo mám spraviť s tou talianskou faktúrou.

    trojstranný obchod mimo EU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.