Zavrieť

Porady

Preseknuty hlinikovy drot ( ako spojit ? )

V ramci o vylepsenie domacnosti som prevrtal (presekol) hlinikove elektricke vedenie (drot). Pristup mam vcelku dobry len neviem ako to spojit.

Planoval som pouzit cokoladku, zaizilovat a zasadrovat. Ale ako citam, hlinikove spoje skrutkou casom povolia a tiez je vraj problem med + hlinik a v cokoladke byvaju medene "spoje".

Budem vdacny za radu profesionala....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    pietro2009 Pozri príspevok
    pogooglim ale nevies poslat link na to ako take klieste a spoj vyzeraju ? dik moc...

    Gapo je offline (nepripojený) Gapo

    Ja? Muž. Gapo
    Je to všetko pravda čo píšeš, ale keď si uvedomíš, že v ističovej skrinke máš tieto Al drôty presne tak pripevnené a neuťahoval si ich x rokov. Nie je o čom uvažovať. Inak riešenie je vysekať otvor pre krabicu s mostíkom a ak by bolo treba je možnosť pritiahnúť spoj.
    Aj takéto niečo a aby to bolo prístupne je to možné dať do krabice.
    Naposledy upravil Gapo : 20.10.12 at 15:30
    obr259_uvod.jpg  

    pietro2009 je offline (nepripojený) pietro2009

    pietro2009
    vago svorku som pouzil v jednej zasuvke az dotial co sa z nej dymilo... teraz je zatial rozobrata.

    Idem prestudovat tie ostatne riesenia.

    kargo je offline (nepripojený) kargo

    technický typ kargo
    Pár rokov už na nadpojenie vodičov používam zmršťovacie spojky. Strčíš tam vodiče nalisuješ lisovacími kliešťami a izoláciu obehneš teplovzdušnou pištoľou. Dokonalý spoj.

    tienik je offline (nepripojený) tienik

    tienik
    na Al drot nemozes pouzit Wago svorku (tu klasicku) jedine odporucane riesenie od waga su tie packove, ale z tym ze ich naplnis k tomu urcenou vazelinou - proti oxidacii.
    Ale ak to ma byt v stene a tym padom nedostupne, tak jedine lisovany spoj. Ale pozor, ta spojka musi mat v papieroch vyslovene uvedene, ze je vhodna aj na Al vodic, lebo inac si koledujes o pruser.

    tienik je offline (nepripojený) tienik

    tienik
    lujza.j Pozri príspevok
    toto je dutinka na okoncenie lankoveho vodica - absolutne nevhodne na spajanie a uz toboz nie na Al vodic.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.