Zavrieť

Porady

konkurz - mater.na sklade

Vystavila som fakturu v mes. 06/05 (neuhradili). Na tu firmu bol vyhlaseny konkurz v mes.08/05, pravoplatnost nadobudol 10/05. Ten material co sme vyfakturovali som vyhodila zo skladu ked som vyst.fakturu. A fakt. necham v pohl. Mam to dobre?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    serena
    Vystavila som fakturu v mes. 06/05 (neuhradili). Na tu firmu bol vyhlaseny konkurz v mes.08/05, pravoplatnost nadobudol 10/05. Ten material co sme vyfakturovali som vyhodila zo skladu ked som vyst.fakturu. A fakt. necham v pohl. Mam to dobre?
    Vyhodila zo skladu? Vyskladnila určite. Vystavená faktúra, ak je nezaplatená ,ostáva v pohľadávkach.

    Katija je offline (nepripojený) Katija

    Katija
    Tweety
    Vyhodila zo skladu? Vyskladnila určite. Vystavená faktúra, ak je nezaplatená ,ostáva v pohľadávkach.
    Iba dopĺňam. Pohľadávku si dúfam prihlásila do konkurzu. Ak účtuješ v podvojnom účtovníctve nezabudni na § 20 ods. 10 zákona o DZP - tvorbu opravnej položky. Katija
    "§ 20
    (10) Tvorba opravných položiek k pohľadávkam voči dlžníkom v konkurznom konaní a vyrovnacom konaní je daňovým výdavkom u daňovníkov účtujúcich v sústave podvojného účtovníctva, a to najviac do výšky menovitej hodnoty pohľadávok bez ich príslušenstva prihlásených v lehote určenej v uznesení o vyhlásení konkurzu 38) alebo v uznesení o povolení vyrovnania. Pri bankách sa uznávajú opravné položky voči dlžníkom v konkurznom konaní a vyrovnacom konaní vo výške rozdielu medzi hodnotou pohľadávok prihlásených v lehote určenej v uznesení o vyhlásení konkurzu a ich hodnotou zahrnutou do výdavkov podľa odseku 4. Opravné položky k pohľadávkam voči dlžníkom v konkurznom konaní a vyrovnacom konaní sú daňovými výdavkami počínajúc zdaňovacím obdobím, v ktorom boli pohľadávky v určenej lehote prihlásené."

    serena je offline (nepripojený) serena

    serena
    Tweety
    Vyhodila zo skladu? Vyskladnila určite. Vystavená faktúra, ak je nezaplatená ,ostáva v pohľadávkach.
    JU - nepl.dph
    Takze fakt.dam do pohl. na konci roka. To je mi jasne.
    Material mozem vyskladnit ( vtedy, ked som vyst.fakt.)? Lebo ten material na sklade uz nie je (oprava auta). To, ze fakt. neuhradili , je druha vec. Nie?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    serena
    JU - nepl.dph
    Takze fakt.dam do pohl. na konci roka. To je mi jasne.
    Material mozem vyskladnit ( vtedy, ked som vyst.fakt.)? Lebo ten material na sklade uz nie je (oprava auta). To, ze fakt. neuhradili , je druha vec. Nie?
    Materiál si určite vyskladnila spolu s fakturáciou. Svoju neuhradenú faktúru
    budeš mať v pohľadávkach.

    serena je offline (nepripojený) serena

    serena
    Dakujem.

    A este nieco: ked mi tu fakt.neuhradia ani o rok a konkurz sa konci, tak kedy mozem vyhodit tu fakt. a akym sposobom?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    serena
    Dakujem.

    A este nieco: ked mi tu fakt.neuhradia ani o rok a konkurz sa konci, tak kedy mozem vyhodit tu fakt. a akym sposobom?
    Neprihlásili ste si ju do konkurzu?
    Naposledy upravil Tweety : 24.02.06 at 16:57

    serena je offline (nepripojený) serena

    serena
    Tweety
    Neprihlásili ste si ju do konkurzu?
    Vsetky potrebne papiere sme poslali na krajsky sud. Odpoved sme
    nedostali, ale ten, kto kontroluje ich dlzoby, uz bol u nas, presvedcit sa, ci ta fakt. je nasa a povedal, ze je to vporiadku.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    serena
    Vsetky potrebne papiere sme poslali na krajsky sud. Odpoved sme
    nedostali, ale ten, kto kontroluje ich dlzoby, uz bol u nas, presvedcit sa, ci ta fakt. je nasa a povedal, ze je to vporiadku.
    Potom budete postupovať podľa toho, aká odpoveď príde z KS.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.