Zavrieť

Porady

Prepojenie dvd a set top boxu

Potrebovala by som prepojiť dvd prehrávač a set top box. Neviem však, aký kábel na to použiť. Set top box má len jeden vývod na scart kábel, takže momentálne ho prehadzujeme medzi dvd a ST boxom, podľa potreby. Ak by bolo možné, dajte nejakú fotku toho kábla. Ďakujem.
Usporiadat
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

Eva Kacianová Karáčová Pozri príspevok
Potrebovala by som prepojiť dvd prehrávač a set top box. Neviem však, aký kábel na to použiť. Set top box má len jeden vývod na scart kábel, takže momentálne ho prehadzujeme medzi dvd a ST boxom, podľa potreby. Ak by bolo možné, dajte nejakú fotku toho kábla. Ďakujem.
set top box - dvd - tv
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Telka nemá dva vstupy?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

STB - výstup SCART - zapojiť do DVD - vstup SCART EXT. (podľa typu DVD prehrávača) - výstup z DVD SCART do TV vstup SCART.
Potrebuješ len dva káble SCART.
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  blokova schema.jpg
Zobrazení: 9
Veľkosť:  36.0 KB
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Ten vstup na DVD prehrávači je dosť otázny.
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

KoxXxo Pozri príspevok
Telka nemá dva vstupy?
...moja má, i keď postačuje jeden.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

KoXxo:
písal som -podľa typu - niektoré to majú takto

SCART input (vstup)/ SCART output (výstup)
0 0
knoflikar knoflikar

knoflikar je offline (nepripojený) knoflikar

Dotycna popisuje stav (aspon ja to tak chapem), ked ma stb aj dvd aj tv len jeden scart. V takom pripade su okrem spominaneho prepinania scart kablov tri moznosti:
1. - zakupit scart rozbocovac, napr. -http://dtelektronik.sk/predaj/93031/SCART-rozbocovac/- ktory rozsiri jeden scart vstup na tv na 2/3, mozu sa ale vyskytnut urcite problemy - napr. som zazil ze isiel tichsie zvuk, alebo bol trochu tmavsi obraz. Nie je to vsak nic tragicke a vyskytuje sa to len v malom pocte pripadov.
2. - ak ma stb zabudovany modulator, prepojit tv cez koaxialny kabel. V tom pripade nebude signal z stb na AV vstupe, ale sa naladi normalne na analogovom tunery a ulozi sa na nejaku predvolbu. Ak stb nema modulator, da sa zakupit externy, ale financne sa to neoplati - cca 15-20eur. (cca rovnako alebo aj lacnejsie vyjde vymena stb za model so zabudovanym modulatorom).
3. - vymenit televizor sa model s dvomi scart vstupmi a kazde zariadenie (stb + dvd) prepojit samostatnym scart kablom. Prip. vymenit tv za model so zabudovanym dvb-t tunerom a v tom pripade odpadaju vsetky problemy s prepajanim.
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

knoflikar Pozri príspevok
Dotycna popisuje stav (aspon ja to tak chapem), ked ma stb aj dvd aj tv len jeden scart. V takom pripade su okrem spominaneho prepinania scart kablov tri moznosti:
1. - zakupit scart rozbocovac, napr. -http://dtelektronik.sk/predaj/93031/SCART-rozbocovac/- ktory rozsiri jeden scart vstup na tv na 2/3, mozu sa ale vyskytnut urcite problemy - napr. som zazil ze isiel tichsie zvuk, alebo bol trochu tmavsi obraz. Nie je to vsak nic tragicke a vyskytuje sa to len v malom pocte pripadov.
2. - ak ma stb zabudovany modulator, prepojit tv cez koaxialny kabel. V tom pripade nebude signal z stb na AV vstupe, ale sa naladi normalne na analogovom tunery a ulozi sa na nejaku predvolbu. Ak stb nema modulator, da sa zakupit externy, ale financne sa to neoplati - cca 15-20eur. (cca rovnako alebo aj lacnejsie vyjde vymena stb za model so zabudovanym modulatorom).
3. - vymenit televizor sa model s dvomi scart vstupmi a kazde zariadenie (stb + dvd) prepojit samostatnym scart kablom. Prip. vymenit tv za model so zabudovanym dvb-t tunerom a v tom pripade odpadaju vsetky problemy s prepajanim.
...aký je dôvod na druhý scart do tv?
0 0
knoflikar knoflikar

knoflikar je offline (nepripojený) knoflikar

Ked ma aj stb aj dvd len jeden scart, tak ich nemozte naraz zapojit do televizora na jeden scart vstup.
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

knoflikar Pozri príspevok
Ked ma aj stb aj dvd len jeden scart, tak ich nemozte naraz zapojit do televizora na jeden scart vstup.
stb - cinch - dvd - scart - tv
0 0
knoflikar knoflikar

knoflikar je offline (nepripojený) knoflikar

Za predpokladu ze ma dvd prehravac cinch vstup, vacsinou nema. (len vystup)
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Prečo pri týchto otázkach nikto neuvedie typ zariadení?????????????? Je to frustrujúce!!!!!!!!!!!!!
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

knoflikar Pozri príspevok
Za predpokladu ze ma dvd prehravac cinch vstup, vacsinou nema. (len vystup)
...ja mám skúsenosť, že väčšina má. Dokonca aj na tv mám 2 vstupy


KoxXxo Pozri príspevok
Prečo pri týchto otázkach nikto neuvedie typ zariadení?????????????? Je to frustrujúce!!!!!!!!!!!!!
stb neviem
dvd panasonic
tv panasonit, typy neviem
0 0
knoflikar knoflikar

knoflikar je offline (nepripojený) knoflikar

Na TV samozrejme, na DVD prehravacoch som okrem scartu iny AV vstup este nevidel. (nepliest s DVD rekordermi a DVD prehravacmi s domacim kinom). DVD prehravac je len na prehravanie, jediny AV "vstup" je prenho DVD ktore sa donho strci...
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

knoflikar Pozri príspevok
Na TV samozrejme, na DVD prehravacoch som okrem scartu iny AV vstup este nevidel. (nepliest s DVD rekordermi a DVD prehravacmi s domacim kinom). DVD prehravac je len na prehravanie, jediny AV "vstup" je prenho DVD ktore sa donho strci...
...vidíš, to je možné. Vždy kupujem rekordéry
0 0
knoflikar knoflikar

knoflikar je offline (nepripojený) knoflikar

stormcatcher Pozri príspevok
...vidíš, to je možné. Vždy kupujem rekordéry
To je mudre - netreba potom riesit taketo problemy ako co prepojit.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

V prvom rade treba rozlíšiť o aký typ televízora ide,

najnovšie typy majú zabudované až 3 SCART-ky

teda problém pridavných zariadení by bol týmto vyriešený.

Existuje však aj lepšie riešenie , a síce,že namiesto zabudovaných reproduktorov televizora,

používame externe aktívne repro

vtedy potrebujeme zapojiť zvuk od set-top-boxu aj od DVD prehrávača do tých istých externých reprákov

ja to mam vyriešené tým sposobom,že vstup do repro mám rozdvojený /existuje na to rozbočovač/ a čierny CINCH a červený CINCH od STB aj od DVD mám vlastne týmto zlúčeny
a do repro ide signál od toho zariadenia ktoré sa práve používa.

Prepojenie DVD-TV mám riešené cez HDMI kábel, prepojenie STB-TV cez SCART

pripojenie externých repro , ako som opísal vyššie.

Samozrejme stereo zostáva zachované.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Chlapci, vidím že ste veľmi šikovnííí :-) Ako poprepájam toto :
zvrchu
1. set top box
2. video TESLA VCR 5350
3. dvd receiver LG
+ TV Panasonic Viera s 2 scart vstupmi

momentálne funguje len tv so stb
pr 015.jpg  
pr 003.jpg  
1/1
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pozerám na obrázky - od vrchu:
asi STB, potom VCR, následuje DVD - správne?
Ďalej zisťujem zo záberov: vrchný prístroj má koaxiálny vstup (anténa) a koaxiálny výstup - asi do TV.
Skús prepojiť koaxiálny výstup z vrchného prístroja (asi STB) s koaxiálnym vstupom druhého prístroja (asi VCR - ten má tiež svoj vlastný tuner) - výsledkom by bolo že by na TV sleduješ jeden program a zároveň na VCR môžeš nahrávať druhý program. Potom už nemusíš prepájať SCARTom STB a VCR (zbytočné - VCR je analóg). Z VCR potom len koaxiálny výstup do anténneho vstupu TV. STB a TV prepojíš priamo SCARTom = digitálny signál rovno do telky.

DVD receiver (vidím zvuk 5.1) prepoj cez CINCH ( červený, biely, žltý) s televízorom (to isté).

Tu je schéma možného zapojenia. Všetky zariadenia sú schopné pracovať samostatne bez nutnosti previazania, zároveň sú však previazané STB a VCR pre možnosť záznamu - samozrejme je možnosť potom sledovať jeden program (cez STB a TV a nahrávať druhý program (cez STB a VCR - nakoľko VCR by malo mať tuner ako v TV a možnosť naladenia analógových staníc). Preto je tam z VCR prepojenie cez SCART - na sledovanie nahraného a cez koaxiál na sledovanie analógového signálu a pri ladení VCR tunera.

Schéma zapojenia.jpg  
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
fúúúú, dosť zložité, ďakujem, skúsim :-)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať