Zavrieť

Porady

Učtovanie bankového výpisu

Prosím poraďte ako sa učtuje bankový výpis, ktorý mi chodí ku poslednému dňu v mesiaci t.j. ak napr. odvody do soc. poisť. alebo ZP boli uhradené napr. 05.01.2006, dátum v peňažnom denníku dávam 31.01.2006
alebo 05.01.2006. Doteraz som učtovala v posledný deň v mesiaci je to správne alebo nie? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Mária 555
    Prosím poraďte ako sa učtuje bankový výpis, ktorý mi chodí ku poslednému dňu v mesiaci t.j. ak napr. odvody do soc. poisť. alebo ZP boli uhradené napr. 05.01.2006, dátum v peňažnom denníku dávam 31.01.2006
    alebo 05.01.2006. Doteraz som učtovala v posledný deň v mesiaci je to správne alebo nie? Ďakujem.

    Do peňažného denníka dávaš deň skutočnej platby - odpísania z účtu .

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Ako potom nasledujú dátumy v PD. Napr. mám v priebeu mesiaca nákup za hotové , ktorý zaúčtujem v časovom slede. Potom si zoberiem bankový výpis
    a začnem účtovať tiež v časovom slede? Dátumy nepôjdu za sebou, to nevadí? Ja som mesačný výpis tiež účtovala doteraz k poslednému dňu v mesiaci.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Katarina
    Ako potom nasledujú dátumy v PD. Napr. mám v priebeu mesiaca nákup za hotové , ktorý zaúčtujem v časovom slede. Potom si zoberiem bankový výpis
    a začnem účtovať tiež v časovom slede? Dátumy nepôjdu za sebou, to nevadí? Ja som mesačný výpis tiež účtovala doteraz k poslednému dňu v mesiaci.
    V tomto prípade odporúčam pripraviť si všetky doklady, vypísať a zaúčtovať až po doručení výpisu z účtu, ktorý by mal byť posledným dokladom účtovného mesiaca. Pravdepodobne účtuješ ručne v PD, väčšinou v softoch sa to dá zoradiť podľa dátumu.

    Lenuška je offline (nepripojený) Lenuška

    Lenuška
    Katarina
    Ako potom nasledujú dátumy v PD. Napr. mám v priebeu mesiaca nákup za hotové , ktorý zaúčtujem v časovom slede. Potom si zoberiem bankový výpis
    a začnem účtovať tiež v časovom slede? Dátumy nepôjdu za sebou, to nevadí? Ja som mesačný výpis tiež účtovala doteraz k poslednému dňu v mesiaci.
    Peňažný denník musí byť v časovom slede. Tiež nahadzujem naskôr pokladňu, potom BV ale program to všetko zoradí funciou zotriediť dľa dátumu - ALFA. /prečíslováva a j P a V doklady./A uloženie dokladov je v prípade mesačných výpisov z banky - určite výhodnejšie podľa druhov dokladov t.j. Pokladňa, bankové výpisy, záväzky , pohľadávky.....

    Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

    Maya1
    Mária 555
    Prosím poraďte ako sa učtuje bankový výpis, ktorý mi chodí ku poslednému dňu v mesiaci t.j. ak napr. odvody do soc. poisť. alebo ZP boli uhradené napr. 05.01.2006, dátum v peňažnom denníku dávam 31.01.2006
    alebo 05.01.2006. Doteraz som učtovala v posledný deň v mesiaci je to správne alebo nie? Ďakujem.
    pri daňovej kontrole som sa na to pýtala a odpoveď bola - bankový pohyb účtujeme v deň uskutočnenia pohybu inkaso-úhrada. Napriek tomu, že program automaticky priradí novému dátumu nové číslo dokladu. Potom nepasuje číslo dokladu, ale dôležitý je dátum.

    Učtovanie bankového výpisu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.