Zavrieť

Porady

odpisovanie búranej stavby

Prosím o názor na postup pri učtovaní odpisov búranej stavby
Koncom roka 2011 začala s.r.o. búrať stavbu bez staveb.povolenia.
V účtovníctve som sa o samotnom búraní dozvedela až keď stavebný úrad v 9/12 vyrúbil pokutu za odstránenie stavby bez búracieho povolenia a ustanovil štátny stavebný dozor pri búraní.
Za r.2011 som budovu teda odpísala bežným spôsobom daňovo aj účtovne ( o ničom som sa ani pri inventarizácii nedozvedela).
- pri terajšej znalosti situácie by som mala posúdiť odpisy z roku 2011 nejako inak ako klasický daňový náklad?
- ak sa v roku 2012 búranie stavby dokončí, vyradím nehnuteľnosť a daňovým
nákladom bude ZC? taktiež budem v DP vysporiadavať rozdiel ZC daňová a ZC účtovná?
- fyzická likvidácia musí byť doložená len nejakým napr.vyraďovacím protokolom alebo až vydaním rozhodnutia stavebného úradu o ukončení a následne aj výmazom z LV?
- daň z nehnuteĺností bude súvisieť s tým , či bude k 1.1.2012 stavba zbúraná a vymazaná z LV? Ak áno, ohlásim zmenu u správcu a pre rok 2012 už na platobnom výmere nebude figovať, ak nie tak vyrúbia daň z nehnuteľností?Vopred ďakujem za všetky rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    odpisovanie búranej stavby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.