Zavrieť

Porady

MD a RP

Dobry den.
Moj manzel je poberateľ rodicovskeho prispevku
ja od 19.11.nastupujem na MD

Moze byt manzel aj nadalej poberatel RP, ked ja budem na MD s druhym dietatom?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Nárok na rodičovský príspevok nevzniká ani jednej oprávnenej osobe, ak
    aspoň jedna z nich má nárok na materské.
    Takže manžel musí nahlásiť Tvoj nástup na materskú na UPSVR , aby pozastavili vyplácanie RP.
    Za 11. mesiac dostanete ešte celú sumu RP.

    meanda je offline (nepripojený) meanda

    meanda
    OK, dakujem
    RP teda pozastavia, ale tak isto sa ma odhlasit na SP? a aregistrovat sa na UP, kedze je nezamestnany?

    elisaj je offline (nepripojený) elisaj

    elisaj
    Príjemný sviatočný podvečer potrebujem poradiť ako je to s rodičovským prispevkom od 8.11 som na MD a dovtedy som poberala aj rodičovsky príspevok materska mi prišla odovzdali sme všetky papiere a oni povedali že rodičovsky mi pozastavia no mne prišiel cely rodičovsky príspevok ako teraz postupovať? nemal mi prisť iba za tiie dni do toho 8 novembra?alebo ako to je? ďakujem

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    elisaj Pozri príspevok
    Príjemný sviatočný podvečer potrebujem poradiť ako je to s rodičovským prispevkom od 8.11 som na MD a dovtedy som poberala aj rodičovsky príspevok materska mi prišla odovzdali sme všetky papiere a oni povedali že rodičovsky mi pozastavia no mne prišiel cely rodičovsky príspevok ako teraz postupovať? nemal mi prisť iba za tiie dni do toho 8 novembra?alebo ako to je? ďakujem
    ak sa nemýlim, RP sa nedelí dňami , dáva sa plná suma aj za jeden deň v mesiaci.....

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Za november ešte máš nárok na celú výšku rodič.príspevku.
    Písomne treba nahlásiť UPSVR nástup na MD a žiadajú priložiť aj fotokópiu Rozhodnutia od Soc.poisťovne o priznaní materského. (a potom pozastavia ďalšie vyplácanie rodič.príspevku)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.