Zavrieť

Porady

Portable verzia programu - ako s ňou pracovať?

Niekde som čítala o možnosti používať portablové verzie programov. Tak som si nejaké stiahla. Ale keď som ich chcela použiť, nefungovalo to tak, ako to tam popisovali: stiahneš, otvoríš a pracuješ. Chcelo to nejaké inštalácie a podobne. Vie mi niekto poradiť, ako s tým pracovať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    newmi je offline (nepripojený) newmi

    newmi
    ake instalacie? Stiahnes si jeden subor a ten musis "nainstalovat" napr na usb kluc a potom sa da dany program spustat na hociktorom PC z toho usb kluca.

    nunenko je offline (nepripojený) nunenko

    prďous, táraj, gágaj nunenko
    Portable sú prenosné verzie programov. Niektoré vyžadujú nainštalovanie , skôr rozbalenie napríklad na USB disk (aby boli prenosné), iné tie "pravé" sa spustia a všetko potrebné vykonajú (rozbalia sa vytvoria adresár...) po kliknutí na exe súbor.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    A doplním nunenka - klasické programy majú súbor setup.exe - inštalačný (väčšinou). Portable síce majú *.exe, ale tá * je nahradená viac-menej názvom programu (napr. Partition Magic Portable - je súbor PortablePartitionMagic.exe - teda by sa len spustil- rozbalil do RAM a pracoval.)

    Portable verzia programu - ako s ňou pracovať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.