Zavrieť

Porady

nerovny strop

Strop novostavby prveho podlazia je nerovny. Firma to chce riesit nainstalovanim sadrokartonu, cim by sa nerovnost vyrovnala. Strop by sa tak ale samozrejme znizil. A to nechceme. I ked by islo len o par cm, chcem sa opytat sirsej (odbornej) verejnosti na nazor, ako inak by sa dal este vyrovnat strop be jeho znizenia.
Vdaka
Indeed Som presvedčený o tom,že zadanie témy nevysvetľuje problém a neozrejmuje ho dostatočne,ja si myslim,že strop treba len dostierkovať
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    nijak , pokial nechceš mať v jednom rohu 5cm omietku a v druhom 1cm. Čo máš proti SDK? ak nebudeš dávať bodové svetlá tak sa dá kľudne robiť aj na 5cm.
    lapejko áno, ale od 5 cm min., ak použiješ konštrukciu.

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    sadrovou strojovou omietkou do omietacích líšt, dá sa od nuly do 8 cm, po vrstvách, čerstvé do čerstvého, lepiť sdk na strop na väčšej ploche je riziko, okrem toho sa lepí na osekaný nosný podklad, v žiadnom prípade nie na maľbu alebo omietku!

    zelenydom je offline (nepripojený) zelenydom

    zelenydom
    Neda sa to nejako zbrusit? (usetrite ma prosim odpovedi typu, ze som aboslutny diletant, lebo som, a preto sa pytam na moznosti)
    alltracboy to je tazka odpoved ked nikto nema paru ako ten strop vlastne vyzera.

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    ja som tiez za omietku.. zalezi od toho ake nerovnosti su tam. SKD je zbytocne komplikovane, je tam riziko prasklin pri odflaknuti, a znizi ti to strop viac ako omietka. Nejake lokalne vyvysenia sa daju obrusit, ale pri velkej ploche by si sa zblaznil. Po vybruseni by tam aj tak musela ist omietka. Tiez zalezi na tom aky typ stropu mas. Do miaka by som nebrusil, a pri monolite mozes narazit na zelezo co je tiez zle.

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Znivelizovať , zistiť ,aké sú odchýlky od rovinnosti, kde koľko treba nanášať a omietnuť , potom zapucovať a vystierkovať.

    Iná malta ide na hrubšiu vrstvu, ina na pucovanie a celkom iná na drobné vyrovnávanie nerovnosti,pri nasvietení zboku.

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    pivko Pozri príspevok
    nijak , pokial nechceš mať v jednom rohu 5cm omietku a v druhom 1cm. Čo máš proti SDK? ak nebudeš dávať bodové svetlá tak sa dá kľudne robiť aj na 5cm.
    lepsie mat v jednom rohu 1cm a v druhom 5cm omietky ako pri SDK v jednom rohu 5cm a v druhom 10cm.

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    zelenydom Pozri príspevok
    Neda sa to nejako zbrusit? (usetrite ma prosim odpovedi typu, ze som aboslutny diletant, lebo som, a preto sa pytam na moznosti)
    Brusenie by neprinieslo želaný efekt,stále by tam zostali tzv.fľaky a priehlbiny

    Jedine doomietať a dostierkovať.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Všetko sa dá vyrovnať.Sú na to omietky .Ja v tom nevidím žiadny problém.

    oondrejj je offline (nepripojený) oondrejj

    oondrejj
    dá sa to vyrovnať omietkami ale podľa mňa to vyjde asi drahšie nie? predsa len ak je nerovný vyrovnávať omietkami sa mi zdá celkom nie najlepšie riešenie. Dosť pacné to bude. Aj keď pravda bude to robiť firmy, ktorá to zbabrala. Ale to zníženie SDK je celkom vhodné. Veď to nemusí byť 10cm.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.