Zavrieť

Porady

daňový bonus a ročné zúčtovanie

Ahojte. Tento rok mám poprvý krát zamestnancov, teda budem mať aj blbé otázky. Takže sorry, ale dúfam, že mi pomôžete.
Mám zamestnanca, ktorý bol v januáry nezamestnaný, od februára po máj pracoval u iného zamestnávateľa u ktorého dosiahol 9750,-- a u nás pracoval od mája po december a bolo mu vyplatených 25750,-- (kratší pracovný čas). U nás mu v niektorých mesiacoch nastal nárok na DB. Spolu mu bolo vyplatených 2550,-- SK ako DB. Spolu úhrn miezd za 2005 je 35500,-- Sk čo je menej ako 39600,-- (minim. výška na DB). Teda si nemôže uplatniť plnú výšku DB 5000,-- . Moja otázka je, čo s tým 2550,-- SK. Musí to vrátiť?
Zamestnanec požiadal o ročné zúčtovanie, ale keďže jeho príjmy nedosiahli 43968,-- Skk musím mu to spraviť?
A ročné zúčtovanie podávam na DÚ a zamestnancovi, len potvrdenie?
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Denda je offline (nepripojený) Denda

Denda
zukana
Ahojte. Tento rok mám poprvý krát zamestnancov, teda budem mať aj blbé otázky. Takže sorry, ale dúfam, že mi pomôžete.
Mám zamestnanca, ktorý bol v januáry nezamestnaný, od februára po máj pracoval u iného zamestnávateľa u ktorého dosiahol 9750,-- a u nás pracoval od mája po december a bolo mu vyplatených 25750,-- (kratší pracovný čas). U nás mu v niektorých mesiacoch nastal nárok na DB. Spolu mu bolo vyplatených 2550,-- SK ako DB. Spolu úhrn miezd za 2005 je 35500,-- Sk čo je menej ako 39600,-- (minim. výška na DB). Teda si nemôže uplatniť plnú výšku DB 5000,-- . Moja otázka je, čo s tým 2550,-- SK. Musí to vrátiť?
Zamestnanec požiadal o ročné zúčtovanie, ale keďže jeho príjmy nedosiahli 43968,-- Skk musím mu to spraviť?
A ročné zúčtovanie podávam na DÚ a zamestnancovi, len potvrdenie?
Dodatočne si uplatniť daňový bonus nemôže pretože nesplnil podmienku príjmu za rok aspoň vo výške 6 násobku minimálnej mzdy. Pomerná časť daňového bunusu na ktorú splnil podmienky v priebehu roka t.j. tých 2550,- Sk vracať nemusí, pretože v jednotlivých mesiacoch splnil podmienku príjmu aspoň vo výške minimálnej mzdy podľa § 33 ods.7 zákona o dani z príjmov.
Ak požiadal o ročné zúčtovanie dane musíte mu ho vykonať.

Denda je offline (nepripojený) Denda

Denda
zukana
A čo s tým tlačivom. Komu ho mám odovzdať???
Zamestnancovi, ktorému ste vykonali ročné zúčtovanie dane máte povinnosť do konca apríla uvedený doklad doručiť.

Na DU máte povinnosť do 31.3.2006 odovzdať hlásenie o vyúčtovaní dane a a o úhrne príjmov zo závislej činnosti za rok 2005.

Všetky povinnosti máte uvedené v tomto článku:http://www.porada.sk/t18858-povinnos...-20052006.html

daňový bonus a ročné zúčtovanie

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.