Zavrieť

Porady

Prečo sa mi náročnejšie hry sekajú ?

Viem že táto otázka asi znie divne..
Ale mám notebook : Toshiba Satellite A200
Všetko je tam pôvodné.. Viem že to nieje žiadne delo ale postačí to..
Ak spustím hry ako napr. Mafiu 2,Crysis 2 a hlavne Crysis 1
Tak to ide v pohode ale ide to takto :
10 sekúnd = 80fps a za 10sekúnd sa akokeby sekne obraz ale zvuk beží v pohode.. potom ked sa to odsekne je na sekundu čierna obrazovka a ide to v pohode.. tak to ide každú minútu..
Niekedy sa to seká aj tak že 10 sekund v pohode potom sa to naraz sekne a zase 10 sekund v pohode a tak dookola..
Zistil som že to je aj u hier ako Godfather 1 alebo 2 čo sú dosť staré hry..
Tak ma napadlo že je to tým OPEN WORLD ..
Napadlo ma že je to tým že sa okolo musí načítat vela modelov,textúr a pod.
Neviem čím je to konrtétne spôsobené..
Dakujem za Rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Susho je offline (nepripojený) Susho

    Martin Susho
    Sám si si odpovedal ... nie je to žiadne delo. Takže nečakaj že ti hry pôjdu skvele.
    Ak chceš hrať v dobrej kvalite, zaobstaraj si poriadny tower. Notbúky moc na hry nie sú.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Na hranie "náročnejších" hier potrebuješ aj patričnú "techniku".
    A) výkonný procesor;
    B) dostatok pamäte RAM;
    c) dostatočnú grafiku.

    NB majú jeden neduh: nikdy nemajú všetky tri podmienky súčasne (no nájdu sa aj NB, ktoré to spĺňajú, ale tá cena ).
    Okrem toho - desktop PC (stolový, tower) môžeš napchávať komponentami tak dlho, až z neho dosiahneš "delo", u NB síce niečo dosiahneš, ale hranice sú obmedzené.

    P.S. na mojom NB "drvím síce Max Payne 3 a podľa nich by mu mala stačiť grafika 512 MB, no niekedy ani 1GB grafiky nestačí. Našťastie, môj NB má 2GB grafiku a 6GB RAM, takže to frčí plynulo na full detaily (ako film).
    Teda musíš nájsť kompromisy - buď hra a prispôsobiť nastavenie hry v detailoch, alebo žiadna náročná hra.

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    misoft Pozri príspevok
    P.S. na mojom NB "drvím síce Max Payne 3 a podľa nich by mu mala stačiť grafika 512 MB, no niekedy ani 1GB grafiky nestačí. Našťastie, môj NB má 2GB grafiku a 6GB RAM, takže to frčí plynulo na full detaily (ako film).
    .
    uz sa to tu snazim dlhoo vysvetlovat ale stale to trva 2GB na grafike ti pridaju na vykone velky prd
    tak isto v tomto konkretnom pripade 6GB ram, ale to je trosku iny pripad ako pri tej grafike
    misoft Nehádam sa - ale by si sa čudoval, aký je rozdiel hrať s 512MB a s 2GB grafikou - na plné detaily - nebe a dudy.
    Mne to robilo napriklad pri Wow tiez ale len na urcitom mieste vypadol obraz a zvuk ostal mam nb a celkom delo bolo to sposobene ovladocom grafickej karty uisti sa ze ho mas najnovsí, pokial mas ale slabú konfiguraciu tak necakaj ze nove hry pobezia

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    misoft, ono to je asi tak, aby grafika bola schopna vyuzit velku pamet tak musi mat aj vykonne jadro, potom ked hras napr vo fullHD rozliseni, s niekolko x antialisiangom tak tam ta pamet v niektorych pripadoch moze byt vyuzita. co vsak pri ntb do ceny okolo 1000eur nehrozi. lame sa to az na rozliseniach 2,560 x 1,600 a vyssich

    pre ilustraciu si najdi testy desktopovych AMD 7850 1gb vs 2 gb. pri fullHD kde rozdiely niesu ani v ramci chybi merania
    desktopova 7850 je niekde na urovny high-end notebokovych chipov, co je kategoria 1500+ eur

    osobne mam v pc 512MB grafiku a hram na rozliseni 1680 x 1050, zatial jedine kde bola citelnou brzdou pamet bolo GTAIV


    este k tym 6GB ram: konkretne max payne 3 podla testov na cistom win7 pri hrany berie nieco cez 2Gb ram, to odhadom znamena max 1,5gb pre hru (nemam to nainstalovane, toto mozes skontrolovat ty)
    teraz trochu teorie: vecsina hier je naprogramovana tak ze bezi ako 1 proces, to znamena pri 32bit aplikacii ze si moze zobrat max 2GB pamete (ak nemas upraveny win)
    takze ak samotna hra nieje nativne 64bit aplikacia, alebo nebezi vo viac procesoch, z principu ti viac ako 2GB ram nezozerie
    Naposledy upravil mecky : 05.11.12 at 13:21

    Prečo sa mi náročnejšie hry sekajú ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.