Zavrieť

Porady

Bosch PSR 12-2 alebo Bosch PSR 14-4

nazdar Stavebníci
Mám veľkú dilemu. K stavbe rodinného domu je potrebná i uťahovačka. Zaujali ma tieto dve. len sa neviem rozhodúť medzi nimi. Na 12 sa mi páči že ma dve rýchlosti kde to 14 iba jednu. zaujímali by ma i vaše osobné skúsenosti
Ďakujem za každú radu
Usporiadat
DickO'bras DickO'bras

DickO'bras je offline (nepripojený) DickO'bras

týpek odvedľa
Ak to potreujes len na srobovanie tak staci aj 12V(rozdiel v krutiacom momente je len kozmeticky oproti 14V), ak planujes aj vrtat isiel by som do 18V. Treba pozerat aj na akumulatory ci su Ni alebo Li a tiez pocet lebo stava zvykne dojst vtedy ked potrebujes najviac vrtat S boschom sice skusenosti nemam, pouzivam 18V AEG ... zatial spokojnost.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
peterkos2 peterkos2

peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

Ja použivam v robote Makitu mam k nej tri 3-Ah Li-On baterky zatial spokojnost.Aj moji další štyria kolegovia si ju kupili.Makita má dobrý servis.Bosch už davno nieje čo býval.Viem že kvalitnejšie náradie je aj drahšie ale využiješ ho aj v budúcnosti
0 0
DickO'bras DickO'bras

DickO'bras je offline (nepripojený) DickO'bras

týpek odvedľa
No Bosch robi aj profi radu GSR zalezi ako casto to chce andiablo pouzivat a kolko do toho chce investovat.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Od Bosch nekupujte na slovensku.vozia sem všetko z Číny.Navyše nepodarky.Bosch si zo Slovenska robí smetisko.Ak chcete kúpiť kvalitu od Bosch treba ísť do Rakúska .Ak môžem odporučiť radšej Makita.Bosch nem dobre.
0 0
DickO'bras DickO'bras

DickO'bras je offline (nepripojený) DickO'bras

týpek odvedľa
Vsetky znacky robia svoje low end rady v Cine, aj Makita. Myslis ze profi vyrobok kupeny u nas a v Rakusku bude mat inu krajinu povodu? Tiez kupujem naradie zasadne v zahranici ale ani nie koli kvalite ale cene.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

Je to jedno, kvalita bola pri naradi 10rokov dozadu,
ked to bude hobby naradie skus baumax alebo nieco podobne, ze vraj vratenie a reklamacie funguju bez problemov, ale to nie je moja osobna skusenost.
0 0
andiablo andiablo

andiablo je offline (nepripojený) andiablo

no ja to chcem práve k stavbe rodinného domu
sadrokartony, metrotile strechu a pod.
0 0
andiablo andiablo

andiablo je offline (nepripojený) andiablo

a makitu by ste mi akú doporučili
0 0
fefe30 fefe30

fefe30 je offline (nepripojený) fefe30

Ja mám tu bosch ale starsiu verziu PSR 1200. Je 12V. Kupoval som ju na akciu v Baumaxe s dvomi baterkami + kufor+nabka .. za 60€. Výroba je to made in malaysia. Neni to ziadna super mašina. Ale na moju svojpomocnú výstavbu bohate stačí. Tie čo si ty uviedol s 2 baterkami stoja skoro raz toľko čo moja. ALe je na tebe, kolko si ochotný investovať do náradia. Včera som pozeral BX leták a zrovna majú akciu na 12V Black&Becker s 2 bat. za 60€. Keď ju chceš len na svojpomocnú stavbu, určite ju nebudeš používať každý deň, tak si myslím, že je zbytočné vrážať prachy do profi náradia. Neni to žiadny no name, a máš 2 roky "super" záruku v BX.
0 0
dobrocani dobrocani

dobrocani je offline (nepripojený) dobrocani

Ja som na stavbu kupil toto:
http://vrtacky.heureka.sk/skil-6222-...ikace/#section

nie je to bohvieco, ale bez bateriek, za doobedie som s tym zavrtal 400 skrutiek do dreva.
Na vrtanie mam Makitu s vymenitelnou hlacou, toto pouzivam len na skrutkovanie. Uz ma prestalo bavit to neustale vymienanie bateriek a prave vtedy, ked som potreboval nieco utiahnut, tak dosla stava.
Kabel ma sest metrov a elektricka pripojka je to prve, co si na stavbu dotiahnes.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

dobrocani Pozri príspevok
Ja som na stavbu kupil toto:
http://vrtacky.heureka.sk/skil-6222-...ikace/#section

nie je to bohvieco, ale bez bateriek, za doobedie som s tym zavrtal 400 skrutiek do dreva.
Na vrtanie mam Makitu s vymenitelnou hlacou, toto pouzivam len na skrutkovanie. Uz ma prestalo bavit to neustale vymienanie bateriek a prave vtedy, ked som potreboval nieco utiahnut, tak dosla stava.
Kabel ma sest metrov a elektricka pripojka je to prve, co si na stavbu dotiahnes.
Tak TOTO si kupim ako prvé kdekoľvek v stavebnom markete ked najbližšie navštívim CZ.
0 0
andiablo andiablo

andiablo je offline (nepripojený) andiablo

no tú v baumaxe som pozerala tej by som veru neveril. Môj finančný limit je na úrovni 120 Eur. V letáku ma skôr oslovila Black and Decker HP 126 F3B.http://www.rucne-naradie.sk/print.php?produkt=HP126F3B
0 0
andiablo andiablo

andiablo je offline (nepripojený) andiablo

po vašich radách som sa ešte pokukal po lepšej variante tak som skúsil:
http://obchod.u-max.sk/Obchod.dll/De...vietidlo-ML120
http://www.rucne-naradie.sk/bosch-gsr-12-2-v
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

andiablo Pozri príspevok
nazdar Stavebníci
Mám veľkú dilemu. K stavbe rodinného domu je potrebná i uťahovačka. Zaujali ma tieto dve. len sa neviem rozhodúť medzi nimi. Na 12 sa mi páči že ma dve rýchlosti kde to 14 iba jednu. zaujímali by ma i vaše osobné skúsenosti
Ďakujem za každú radu
Som sa zľakol,že ideš skladať nejakú oceľovú konštrukciu, kde potrebuješ dotiahnuť skrutkové spoje presným momentom.
Náradie , čo máš na mysli sa volá "akumulátorový skrutkovač".
0 0
DickO'bras DickO'bras

DickO'bras je offline (nepripojený) DickO'bras

týpek odvedľa
Z toho co si zatial nasiel vychadza najlepsie IMHO ten B&D
0 0
DickO'bras DickO'bras

DickO'bras je offline (nepripojený) DickO'bras

týpek odvedľa
Mrkni tiez ake akumulatory su k tomu, NiCd nieje bohvieco, radsej NiMH alebo LiIon, baterky ti odidu ako prve a v tejto cenovej hladine (100 eur +/-) su baterie drahsie ako samotne naradie.
0 0
dinder dinder

dinder je offline (nepripojený) dinder

venujem sa informacnym technologiam ...viac
Ja som kupil pred rokom toto
http://www.bosch-naradie.sk/akumulat...42-p-6497.html
Je to profi rada, komplet som s tym zrekonstruoval cely 3i byt, sadrokartony, stropy aj stenu, vrtanie do dlazby, dreva aj kovu, prave s tym srobujem vstavanu skrinu. Zatial bez problemov, baterky funguju rovnako ako ked boli nove, nevidim ziaden pokles, pritom su to NiCd. Vyhoda oproti hobby verziam ze su dva aukmulatory, ale to som vyuzil iba par krat ked som pracoval cely den. Zopar krat mi to spadlo, cca z 1.5 metra, bez ujmy na zdravi.
0 0
dinder dinder

dinder je offline (nepripojený) dinder

venujem sa informacnym technologiam ...viac
Este k tym baterkam, ako som pisal, po roku mi obe nicd funguju bez problemov. Pokial si ale zrucny dokazes si baterku "vyrobit" sam. Ked ju rozoberies, zistis ze sa v nej nachadza 12 kusov NiCd monoclankov. (kazdy 1,2V, spolu 14,4 V). Kupis si podobne clanky a zletujes dohromady, mas vybavene. Ak kupis s vyssou kapacitou, celkova kapacita baterie sa ti zvysi rovnako. Nabijacku mozes pouzivat rovnaku. Ak troska pohladas baterky ta vyjdu na 25 euro. Okrem toho existuju firmy co robia takyto repas, tam je cena 50 a viac eur, kvalitu mas dokonca aj lepsiu ako original. Ja som si takto opravoval baterku v notebooku :-), za par eur. funguje doteraz

Alebo tunak chlapik tam dal 12v akumulator, cena do 10 eur v gm
http://mkotva.cz/Navody/aku_pack_pro_vrtacku.htm
ale vtedy nemozes pouzivat original nabijacku
0 0
DickO'bras DickO'bras

DickO'bras je offline (nepripojený) DickO'bras

týpek odvedľa
Na NiCd baterii samozrejme nieje nic zle, len treba pamatat ze je potrebne z hladiska zivotnosti a udrzania uz aj tak mizernej kapacity pred opatovnym nabijanim bateriu uplne vybit. Ak NiCd baterie tak min. 2 ks, nabijanie 1.5Ah NiCd trva hodinu pre porovnanie nabijanie 3.0Ah LiIon 45 min. Pri praci na dome tu 1.5Ah bateriu vybijes niekolko krat za den.
0 0
leonq leonq

leonq je offline (nepripojený) leonq

pouzivam Bosh 14-4 s LiIon baterkou,
http://www.bosch-naradie.sk/akumulat...aku-p-222.html
uplna spokojnost, mozes nabijat v prestavkach prace bez pamatovaho efektu.uz zatiahla peknu kopu skrutiek
tusim som ju videl teraz v Metre za 100E co je podla mna dobra cena, ak utahovacka tak s LiIon bateriu, mam jednu aj s NiCd ale tam postupne klesala kapacita a musim tam spravit repas, co sa nie velmi oplati
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať