Zavrieť

Porady

faktúrovanie nájmu nebytových priestorov

prosím o pomoc..mám zmluvu o nájme nebytových priestorov podpísanú 25.10.2012. faktúra bude vystavená mesačne vždy do 15 dní príslušného mesiaca vo výške 1/12 z ročnej sadzby...Príkaz vedúceho je faktúrovať od júla 2012. Ako mám vystaviť faktúru??Ja si myslím že je potrebné urobiť dodatok k zmluve.Ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    maja055 Pozri príspevok
    ...mám zmluvu o nájme nebytových priestorov podpísanú 25.10.2012...
    ... kedy je podpísaná nájomná zmluva je jedna vec, dátum začiatku prenájmu uvedený v nájomnej zmluve je ved druhá.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Nájomná zmluva nemusí byť písomná. Ak ste sa rozhodli spísať ju neskôr, nájomné je treba platiť za skutočné užívanie.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    maja055 Pozri príspevok
    prosím o pomoc..mám zmluvu o nájme nebytových priestorov podpísanú 25.10.2012. faktúra bude vystavená mesačne vždy do 15 dní príslušného mesiaca vo výške 1/12 z ročnej sadzby...Príkaz vedúceho je faktúrovať od júla 2012. Ako mám vystaviť faktúru??Ja si myslím že je potrebné urobiť dodatok k zmluve.Ďakujem za pomoc.
    Dobre si myslíš. Ak je nájom od októbra, nemôže fakturovať už júl, či?

    AdaMtiM je offline (nepripojený) AdaMtiM

    AdaMtiM
    Je chybou ak som v názve nájomnej zmluve uviedla: " Zmluva o prenájme nebytových priestorov....". Vraj malo byť správne: "Zmluva o nájme ...." . Prečo je v tom rozdiel - však to sú rovnaké pojmy.....alebo nie?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    AdaMtiM Pozri príspevok
    Je chybou ak som v názve nájomnej zmluve uviedla: " Zmluva o prenájme nebytových priestorov....". Vraj malo byť správne: "Zmluva o nájme ...." . Prečo je v tom rozdiel - však to sú rovnaké pojmy.....alebo nie?
    Áno je to jedno a to isté.
    http://www.pravnik.aaainfo.sk/vzory/najomna-zmluva/

    AdaMtiM je offline (nepripojený) AdaMtiM

    AdaMtiM
    Aj ja si myslím.Tak potom nechápem prečo sa prišiel nájomník sťažovať, že mám chybu v zmluve..... že on to potreboval doložiť k úveru či kde a že mu to prikázali opraviť - tak som mu to prerábala . Ale ak to je právne zle - môže byť problém aj u ostatných zmlúv....

    AdaMtiM je offline (nepripojený) AdaMtiM

    AdaMtiM
    redhaner Pozri príspevok
    Mohlo by to byt asik tak
    najom = zmluva medzi vlastnikom a najomnikom
    podnajom - zmluva medzi najomnikom a najomnikom u neho = podnajomnikom
    Toto tiež beriem. Ale nájom - prenájom?

    faktúrovanie nájmu nebytových priestorov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.